Pagrindinių prokremliškų veikėjų ir dezinformacijos šaltinių Mongolijoje analizė ir nustatymas, bei rekomendacijų, kaip reaguoti į dezinformaciją, formulavimas. Padėti Mongolijos žurnalistams didinti atsparumą platinamai dezinformacijai.
Teikti ekspertinę paramą įvertinant klimato kaitos poveikį Mongolijos ekosistemai.
Stiprinti moterų ir merginų dalyvavimą technologijų versluose Mongolijoje.
- Atlikta specifinių tikslinių grupių poreikių analizė ir aplinkos tyrimas.
- Sukurta skaitmeninių gebėjimų ugdymo programa ir jos įgyvendinimo planas. Parengta mokymo medžiaga, kuri patalpinta nuotolinio mokymo sistemoje.
- Atlikta mokymų dalyvių atranka. Pravestos dvi mokymų dalys: Pirma dalis – merginų kelias STEM: technologijų sąlygoti pokyčiai darbo rinkoje, moterų vaidmens stiprėjimas IT; sėkmės istorijos; kvalifikacijos ir karjeros keliai, praktiniai pavyzdžiai. Antra dalis – skaitmeninių technologijų verslininkystė: kaip sukurti į rinką/vartotoją orientuotą skaitmeninį produktą ir verslą? Vertės pasiūlymo formulavimas, produkto idėjos pristatymas, verslo modelio kūrimas, technologijų įgūdžių ir studijų rinka, startuolių ekosistema Europos Sąjungoje ir Lietuvoje. Komunikacijos ir informacijos sklaidos priemonių plano ir turinio parengimas. Komunikacija tikslinei grupei ir suinteresuotoms šalims apie eigą, pasiektus rezultatus ir galimybes.
Įgalinti marginalizuotas moteris, skatinant jų aktyvumą ir prasmingą dalyvavimą demokratiniuose procesuose, išsakyti savo nuomonę ir dalyvauti vietos rinkimuose.
- Siekiant projekto tvarumo ir tęstinumo, bendradarbiaujant su vietos NVO, akademine bendruomene, politinėmis partijomis, žiniasklaida ir vietos institucijomis, Mongolijos atokiose kaimo vietovėse kruopščiai atrinkta 150 moterų projekto dalyvių.
- Surengti mokymai, pasitelkiant tarptautinės ir nacionalinės bendruomenės atrinktus inovatyviausius ir tinkamiausius išteklius moterų įgalinimo srityje. Dalyvės įtrauktos į komunikaciją su žiniasklaida apie jų sėkmės istorijas, naują patirtį ir vykstančius pokyčius.
- Sukurta internetinė platforma, kurioje apmokytos 150 moterų galės ir toliau dalytis savo patirtimi, žiniomis ir įgūdžiais apie lyderystę ir vietos demokratiją, organizuoti renginius. Tai sustiprins bendradarbiavimą ir moterų lyderystės sklaidą kituose regionuose ir vietos bendruomenėje.
Didinti lyčių lygybę Mongolijoje, stiprinant moterų balsą viešame diskurse ir kovojant su lyčių stereotipais socialinėje žiniasklaidoje.
- Iš paraiškas dalyvauti programoje pateikusių 109 pretendenčių atrinkta 20 dalyvių, norinčių tobulinti savo požiūrį į lyčių lygybės klausimų kėlimą ir tobulinti žinias bei įgūdžius kaip efektyviai naudotis socialine žiniasklaida ir informacinėmis technologijomis.
- Surengti trys seminarai: 1) „Kaip efektyviai naudoti socialinę žiniasklaidą”; 2) „Mobili žurnalistika“; 3) „Veiksminga kampanija socialinėje žiniasklaidoje“ ir kūrybinė socialinės žiniasklaidos plakatų gamyba.
- Suorganizuotas mobiliosios žurnalistikos konkursas, siekiant paskatinti kurti veiksmingus vaizdo pranešimus, kuriuose būtų kvestionuojami lyčių stereotipai ir stiprinamas moterų balsas politikos klausimais.
Skatinti kaimo vietovėse gyvenančias moteris dalyvauti 2020 m. savivaldos rinkimuose.
- Projekto metu seminaruose perduota miesto moterų dalyvavimo socialinėje ir politinėje veikloje patirtis kaimo vietovių moterims.
- Šio projekto rėmuose pravestuose 5 seminaruose buvo įtrauktos ir apmokytos 150 moterų iš šiaurinių Mongolijos provincijų.
- Projekto metu į seminarus vyko ekspertai iš Ulan Batoro.
- Projektas ir jo rezultatai paviešinti vietinėje televizijoje bei spaudoje ir socialiniuose tinkluose.
Didinti informuotumą apie lyčių lygybę politinėje, socialinėje ir verslo aplinkoje.
- Sustiprinti 30-40 metų moterų iš verslo, politikos ir pilietinės visuomenės komunikaciniai gebėjimai (pasitelkiant medijas).
- Projekto dalyvės buvo mokomos pristatyti ir apginti joms rūpinčias problemas, paskatinti viešą diskusiją bei sudominti žiniasklaidą ir politikus siekiant jų paramos.
- Naudojant specialiai tam parengtą dalomąją medžiagą, socialinius tinklus bei komunikacijos seminarus, mentorystę, 3 mėnesių trukmės stipendijų programas ir viešinimo kampanijas, projekto metu buvo sustiprintas moterų gebėjimas išreikšti savo nuomonę bei vesti viešą dialogą, megzti partnerystes ir bendraminčių tinklą.
- Mokymų metu buvo parengta mokymo medžiaga, sukurti video siužetai įtraukiant visuomenės atstovus. Apie rezultatus buvo informuojama vietos laikraščiuose bei socialiniuose tinkluose.
Skatinti marginalizuotų ( vienišų ar daugiavaikių motinų, bedarbių, menko išsilavinimo) moterų įgalinimą, jų įsitraukimą į vietos politinį gyvenimą ir rinkimų procesus; padėti moterims pasirengti dalyvauti savivaldos rinkimuose.
- Surengti 5 dviejų dienų mokymai atokių vietovių marginalizuotoms moterims (150 dalyvių), kuriuose jos buvo mokomos lyderystės, viešo kalbėjimo, bendravimo su žiniasklaida. Dalyvės supažindintos su vietos savivaldos ir moterų teises apibrėžiančiais teisės aktais, siekiant jų įsitraukimo į savivaldos rinkimų procesą, o taip pat dalyvavimą 2020 savivaldos rinkimuose.
- Rengiant mokymus projekto įgyvendintojas į pagalbą pasitelkė vietos NVO ekspertus. Vietos socialiniai darbuotojai padėjo atrinkti projekto dalyves: vienišas motinas, moteris neturinčias darbo, mažai išsilavinusias ir neįgalias moteris, norinčias įsitraukti į vietos bendruomenių socialinę, ekonominę ir politinę veiklą.
- Parengta brošiūra apie projektą, informacija apie projekto įgyvendinimą buvo talpinama Facebook internetiniame puslapyje. Mokymų metu buvo duodami interviu vietos TV ir laikraščiams.
- Siekdamos projekto tęstinumo, projekto įgyvendintojas suteikė projekte dalyvavusioms moterims įgaliojimus rengti mokymus jaunoms bendruomenių moterims ir mergaitėms, pažadėjo savo pagalbą.
Skatinti kaimo moteris dalyvauti politiniame gyvenime, perduodant joms miesto moterų lyderių patirtį; suburti aktyvių kaimo vietovių moterų „Balsai už pokyčius“ grupes; siekti aktyvesnio kaimo vietovių moterų dalyvavimo 2020 m. savivaldos rinkimuose.
- Surengti mokymai 6 provincijose, dalyvavo 141 moteris, įkurta 11 „Balsai už pokyčius” grupių/klubų. Jų narės nusiteikę dalyvauti politinėje veikloje, remti moteris kandidates rinkimuose į parlamentą nepaisant jų partinės priklausomybės.
- Surinkti mokymų dalyvių vertinimai, į kuriuos buvo atsižvelgta rengiant seminarą Ulanbatore ir leidinį „Bendruomenės telkimo vadovas“. Lygių galimybių plėtros centro ekspertė M. Jankauskaitė konsultavo rengiant šį leidinį. „Bendruomenės telkimo vadovas“ platinamas internetu, bus išspausdintas leidykloje.
- Ulanbatore surengtas seminaras „Balsai už pokyčius“ klubų/grupių „ambasadorėms“, kur jos mokėsi bendruomenės kūrimo ir kolektyvinės lyderystės. Tikslas – motyvuoti jaunas moteris skatinti socialinius įgūdžius.
- Sukurtas internetinis „Balsai už pokyčius“ tinklas ir surengti 3 mokymai internetu. Sudaryta visų mokymų dalyvių Facebook grupė, kurioje dalinamasi patirtimi kuriant „Balsai už pokyčius“ klubus/grupes.
- Projekte dalyvavo 300 moterų, virš 50 tūkst. moterų sužinojo apie projektą internete.
- Sukurti 2 trumpi dokumentiniai video filmai apie jaunas moteris lyderes, video ir seminarų nuotraukos platintos socialiniuose tinkluose, Facebook 100 tūkst. peržiūrų. NVO talkino profesionali multimedijos komanda.
Skatinti lyčių lygybę; moterų, išrinktų į vietos savivaldą, įgalinimas; lyderystės, motyvacijos ir pasitikėjimo savimi ugdymas.
- Surengti 2 mokymai 60-iai atokios Dornod provincijos moterų, išrinktų į vietos valdžios institucijas.
- Ekspertai iš Mongolijos savivaldybių asociacijos ir Nacionalinės vadybos akademijos padėjo į vietos savivaldą išrinktoms moterims suprasti savivaldos įstatymus, moterų lyderių vaidmenį ir keliamus uždavinius. Moterys buvo mokomos, kaip įgyti vietos bendruomenės pasitikėjimą, mokėsi konfliktų sprendimo būdų, darbo komandoje įgūdžių. Pasitelkus žiniasklaidos iš sostinės ir Dornod provincijos ekspertus, moterys gilino darbo su žiniasklaida įgūdžius.
- Projektą rėmė Dornod provincijos savivaldybė. Moterų, dalyvavusių projekte, vertinimu, mokymai patobulino jų profesines žinias, padidino jų savivertę, kai kurias jų paskatino dalyvauti 2020 m. vietos ir parlamento rinkimuose. Projekto vadybininkė ir dalyvės davė interviu vietos spaudai ir televizijai.
Skatinti lyčių lygybę kaimo vietovėse, keičiant stereotipus visuomenėje, kuriant visa apimančią ir įtraukią visuomenę, įtraukiant moteris į politiką.
- Rugsėjo mėn. surengtos Mongolijos moterų lyderių 2 dienų stovyklos trijose pagrindinėse provincijose, dalyvavo 62 moterys. Surengti mokymai, diskusijos lyčių lygybės, moterų įgalinimo, ypač jų įsitraukimo į politinę veiklą, temomis. Kiekvienos provincijos atstovės parengė veiksmų planus, pradėjo kurti moterų klubus, kuriuose rengia pokalbius moterims aktualiomis temomis.
- Sukurti 8 trumpi dokumentiniai video filmai apie jaunas moteris lyderes (4 iš provincijų ir 4 iš sostinės), platinti per Facebook, Youtube, Twitter, Instagram, 100 tūkst. peržiūrų. NVO talkino profesionali multimedijos komanda.
- Spalio 27 d. Ulanbatore surengta 8 dokumentinių video filmų peržiūra ir diskusija.
- Buvo tęsiamas bendradarbiavimas su Lietuvos Lygių galimybių plėtros centro eksperte M. Jankauskaite, kuri teikė nuotolines konsultacijas rengiant projektą, pateikė savo vertinimus ir rekomendacijas.
Sustiprinti Mongolijos institucijų administracinius ir institucinius gebėjimus, gerinant maisto ir saugos kontrolę Mongolijoje ir gilinant Mongolijos Bendrosios specializuotos agentūros ekspertų žinias apie ES reikalavimus maisto produktų kontrolės srityje bei maisto saugos laboratorinius metodus.
- Suorganizuotas 3 Mongolijos ekspertų penkių dienų mokomasis vizitas į Lietuvą. Jo metu pristatyti ES reikalavimai maisto produktų kontrolės srityje, Lietuvoje vykdoma valstybinė kontrolė, maisto saugos laboratoriniai metodai, pasidalinta patirtimi nesaugių produktų atšaukimo iš rinkos klausimais.
- Surengti dviejų dienų mokymai kompetentingos institucijos darbuotojams, atsakingiems už maisto saugą ir veterinariją Mongolijoje.
- Projektas padėjo Mongolijos maisto ir veterinarijos specialistams sustiprinti administracinius ir institucinius gebėjimus, susipažinti su Lietuvoje ir ES taikomais maisto saugos ir veterinarijos reikalavimais.
- Projektas buvo viešinamas Lietuvoje (2 pranešimai VMVT internetiniame puslapyje) ir Mongolijoje (1 pranešimas Mongolijos Bendrosios specializuotos inspekcijos agentūros internetiniame puslapyje).
Skatinti lyčių lygybę, keičiant stereotipus visuomenėje, kuriant visa apimančią ir įtraukią visuomenę, apjungiančią piliečius ir moteris politikes.
- Surengta dviejų dienų Jaunųjų moterų vadovių stovykla Ulan Batore, Mongolijoje, skirta lyčių lygybės temai (dalyvavo 55 moterys).
- Surengta filmų ištraukų, skirtų moterų problemoms, peržiūra ir diskusija Ulan Batore, Mongolijoje (dalyvavo 150 moterų).
- Lygių galimybių plėtros centro ekspertė M. Jankauskaitė Ulan Batore dalyvavo pilietinės visuomenės formavimui skirtuose seminaruose, skaitė pranešimą konferencijoje „Moterų dalyvavimas politikoje ir lyderystė“. Konferencijoje įvairių Mongolijos partijų ir profesijų atstovės diskutavo moterų įgalinimo, socialinės nelygybės, moterų ir vaikų sveikatos temomis.
- Mongolijos NVO „Women for Change“ koordinatorė Lietuvoje sėmėsi patirties Lygių galimybių plėtros centre, susitiko su LGBT, jaunimo organizacijų atstovais, domėjosi Lietuvos įstatymais.
- Internete video medžiaga apie Jaunųjų moterų vadovių stovyklą buvo peržiūrėta 2500 kartų, Facebook-e su projekto renginiais susipažino 100 tūkst. NVO talkino profesionali multimedijos komanda.
Tęsti inovatyvios tarptautinės internetinės svetainės “Women in Democracy” veiklas.
- Užtikrintas nuolatinis tarptautinės internetinės svetainės www.womenindemocracy.org, pristatančios ir skatinančios lyčių lygybę Rytų Europos, Kaukazo regiono ir Centrinės Azijos šalyse, palaikymas ir techninis aptarnavimas
- Kasdien atliktas naujienų monitoringas ir naujienų atranka svetainės prieskyroms “Naujienos”, “Opinion”, “Facebook”; periodiškai pildomos aktualijų prieskyros „Politics“, „Governance and Economy“, „Violence against Women“ ir „International Organizations“, talpinama vaizdinė medžiaga
- Parengti ir svetainėje patalpinti 4 originalūs interviu su moterimis-regiono lyderėmis (patalpinti prieskyroje “Interviu su lyderėmis”)
- Parašyti 6 informaciniai ir analitiniai tekstai
- Sustiprintas Lietuvos, kaip lyčių lygybės koordinatorės regione (Rytų Europa, Kaukazo regionas, Centrinė Azija), vaidmuo
- Savo veikla svetainė atlieka anti-demokratinės propagandos ir dezinformacijos diskreditaciją regione.
Tarptautinės interneto svetainės www.womenindemocracy.org pagalba pristatyti ir skatinti lyčių lygybę Rytų Europos, Kaukazo regiono ir Centrinės Azijos šalyse.
- Užtikrintas nuolatinis interneto svetainės turinio palaikymas ir techninis aptarnavimas, atnaujintos prieskyros. Sukurta nauja prieskyra "Interviu su lyderėmis" bei papildomos aktualijų prieskyros (Politics; Governance and Economy; Violence against Women; International Organizations).
- Kasdien atliekamas naujienų monitoringas ir naujienų atranka. Naujienos talpinamos į svetainės prieskyras "Naujienos", "Opinion", "Facebook". Taip pat talpinama vaizdinė medžiaga.
- Parengta ir svetainėje patalpinta 12 originalių interviu su moterimis-regiono lyderėmis.
- Parašyti 12 informacinių ir analitinių tekstų.
- Sustiprintas Lietuvos, kaip lyčių lygybės koordinatorės regione (Rytų Europa, Kaukazo regionas, Centrinė Azija), vaidmuo.
- Svetainėje teikiamą informaciją ir naujienas lyčių lygybės klausimais nuolat skaito 526 asmenys iš visų pasaulio regionų.
Tęsti tarptautinės internetinės svetainės www.womenindemocracy.org, pristatančios ir skatinančios lyčių lygybę Demokratijų bendrijos ir kitose šalyse (ypač Rytų Europos, Kaukazo regiono, Centrinės Azijos), palaikymą ir plėtrą (nuo 2012 m.)
- Projekto metu buvo atliekamas kasdieninis naujienų ir informacinių bazių monitoringas moterų padėties ir lyčių lygybės klausimais
- Užmegzti kontaktai su 15 valstybių tikslinėmis regiono NVO, buvo atliekama nacionalinių vyriausybių dokumentų ir teisinės medžiagos analizė bei vykdomų iniciatyvų lyčių lygybės srityje pristatymas
- Parengta ir tinklapyje publikuota Lietuvos visuomenės supažindinimui su lyčių lygybės įgyvendinimo iniciatyvomis regione skirta medžiaga
- Organizuotas kelių dienų trukmės internetinis forumas aktualiais lygių galimybių klausimais. Pagrindinis rezultatas – efektyviai veikianti svetainė.
Sukurti forumą su aktualiomis moterų teisių realijomis ( talpinanti naudingus dokumentus, gerųjų praktikų pavyzdžius), skatinanti temines diskusijas bei padedantis įgyvendinti lyčių lygybę regiono ir kitose Demokratijų bendrijos šalyse.
- Sukurta internetinė svetainė http://www.womenindemocracy.org/ atitinkanti projekto tikslus
- Turinys nuolat atnaujinamas
- Toliau vykdomas bendradarbiavimas su NVO Rytų Europos, Kaukazo regiono ir Centrinės Azijos šalyse.
Sukurti Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo logotipą ir šūkį, kurie būtų naudojami pristatant Lietuvos VB, informuojant piliečius apie VB siekius, uždavinius.
Logotipo ir šūkio sukūrimas.
Informuoti apie tarptautinės prekybos palengvinimą Rytų ir Vidurio Europos bei Vidurinės Azijos pareigūnus.
- Vilniuje surengtas regioninis seminaras, kuriame dalyvavo 22-jų Rytų Europos ir Vidurinės Azijos valstybių atstovai.