logo
lt
en

Pietų Afrikos Respublika

Projektai
2022 m.
„Nuo bedarbio jaunimo iki kvalifikuotų programuotojų: programinės įrangos pramonės kūrimas Pietų Afrikoje“
Metai
2022 m.
Bendradarbiavimo sritys
Lyčių lygybė ir moterų įgalinimas, Socialinė apsauga
Šalis
Pietų Afrikos Respublika
Skirtos lėšos
10 000 Eur
Projekto tikslas

Įgyvendinti informavimo programą, kuria siekiama identifikuoti jaunus žmones, ypač mergaites ir moteris iš socialiai pažeidžiamų bendruomenių, turinčius potencialą mokytis programavimo, parengiant juos darbui technologijų pramonėje. Ilgalaikis programos tikslas yra sumažinti jaunimo nedarbą ir spręsti kvalifikuotų programuotojų, reikalingų technologijų pramonei Pietų Afrikoje plėtoti, trūkumo problemą.

Projekto rezultatai
  • Informavimo programa buvo orientuota į asmenis marginalizuotose bendruomenėse. Įvyko 11 apsilankymų mokyklose, bendruomenių centruose, partnerių plėtros organizacijose (pvz. "Edunova"), pristatant programavimą, kaip prieinamą veiklą ir perspektyvią karjerą, skleidžiant informaciją apie darbo vietas šiame sektoriuje.
  • Programa 8 kartus pristatyta virtualiai Facebook’o platformoje. Įrašai Twitter’io, Facebook’o, Instagram’o ir LinkedIn’o platformose pasiekė 2 293 tiesioginius vartotojus ir 17 782 vartotojai peržiūrėjo vaizdo įrašus apie programuotojo karjerą.
  • Sukurta speciali internetinio seminaro versija, įvyko 4 virtualūs ir 3 gyvi renginiai CodeX biure Keiptaune, kuriuose dalyvavo 287 dalyviai (156 moterys ir 131 vyras);
  • 516 asmenys buvo atrinkti ir dalyvavo gebėjimų stiprinimo veikloje, iš kurių 372 sėkmingai baigė nemokamas internetines kodavimo pamokas (150 moterų, 208 vyrai, 14 lyties nepasirinko). 38 baigė tris pilnus internetinius kodavimo kursus ir yra pasirengę darbui (17 moterų ir 21 vyras). 13 asmenų buvo atrinkti į programavimo stovyklą, 2 moterys ir 11 vyrų. 93 asmenys jau baigė arba dar mokosi programavimo stovykloje (36 moterys ir 57 vyrai).
Projekto vykdytojas
Lietuvos užsienio reikalų ministerija/ Lietuvos Respublikos ambasada Pietų Afrikos Respublikoje/ Nevyriausybinė organizacija CodeX/ Kanados ambasada PAR/Kanados vietinių iniciatyvų fondas projektui skyrė 25 000 EUR
2021 m.
Pietų Afrikos Respublikos jaunimo skaitmeninių įgūdžių tobulinimas
Metai
2021 m.
Bendradarbiavimo sritys
Skaitmenizacija ir inovacijos
Šalis
Pietų Afrikos Respublika
Skirtos lėšos
10 000 Eur
Projekto tikslas

Tobulinti pažeidžiamo Pietų Afrikos Respublikos jaunimo skaitmeninius įgūdžius.

Diplomatinės atstovybės projektas

Projekto rezultatai
  • 2 314 jaunuolių, dalyvavusių Afrika Tikkun  projektuose, vykdytuose skurdžiausiose PAR bendruomenėse, gavo nemokamas prieigas prie skaitmeninės Afrika Tikkun bibliotekos ir kitų papildomų resursų.
  • Dalyviai pagerino skaitmeninius įgūdžius, gaudami  prieigą prie pasaulinio lygio akademinių ir neakademinių išteklių.
  • Padidėjo pažeidžiamo jaunimo konkurencinis pranašumas darbo rinkoje.
Projekto vykdytojas
NVO Afrika Tikkun
2019 m.
Pietų Afrikos Respublikos jaunimo švietimas korupcijos prevencijos srityje
Metai
2019 m.
Bendradarbiavimo sritys
Geras valdymas
Šalis
Pietų Afrikos Respublika
Skirtos lėšos
4 900 Eur
Projekto tikslas

Stiprinti Pietų Afrikos Respublikoje gyvenančio jaunimo gebėjimus korupcijos prevencijos srityje.

Diplomatinės atstovybės projektas

Projekto rezultatai
  • Iš 33 kandidatų buvo atrinkti 2 PAR piliečiai, kurie dalyvavo „Transparency International“ skaidrumo mokykloje Vilniuje.
  • Skaidrumo mokykloje projekto dalyviai įgijo naujausių žinių apie pasaulinės antikorupcinės veiklos aktualijas, Lietuvos pasiekimus šioje srityje bei praktinių įgūdžių.
  • „Transparency International“ skaidrumo mokyklos alumnai dirbs šalies savivaldos, nevyriausybinių organizacijų ir valstybės institucijų vykdomoje korupcijos prevencijos srityje.
Projekto vykdytojas
„Zora Incorporated“- Zora Horizon Consulting
2017 m.
Pietų Afrikos Respublikos jaunimo švietimas korupcijos prevencijos srityje
Metai
2017 m.
Bendradarbiavimo sritys
Geras valdymas
Šalis
Pietų Afrikos Respublika
Skirtos lėšos
3 400 Eur
Projekto tikslas

Stiprinti Pietų Afrikos Respublikos regionuose gyvenančio jaunimo gebėjimus korupcijos prevencijos srityje.

Diplomatinės atstovybės projektas

Projekto rezultatai
  • Į Lietuvą atvyko 2 kartu su „Corruption Watch“ atrinkti jaunuoliai ir sėkmingai dalyvavo 2017 m. liepos 10-16 d. „Transparency International“ Skaidrumo mokykloje Vilniuje — susipažino su naujausiomis pasaulio korupcijos prevencijos tendencijomis, pasinaudojo galimybe susipažinti su kitų šalių jaunimu, dirbančiu viešajam sektoriuje bei pirmą kartą apsilankė Lietuvoje;
  • Rengiantis kelionei, „Corruption Watch“ kartu su Pietų Afrikos savivaldos asociacija (SALGA) surengė programos dalyvių interviu radijuje, pristatė projektą spaudoje, ambasada surengė dalyvių išlydėtuves;
  • Abu savivaldos srityje dirbantys pietų afrikiečiai yra įtraukti į ambasados kontaktų sąrašą, kviečiami dalyvauti ambasados renginiuose.
Projekto vykdytojas
„Corruption Watch“
Bendradarbiavimas su Pietų Afrikos Respublika (PAR)

Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos strateginiai tikslai nustatyti remiantis Afrikos šalių (PAR) poreikiais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės programa ir ES politikos prioritetais.

Vystomojo bendradarbiavimo strategijos sektorių prioritetai Afrikai 2022–2025 metais:

1) skaitmeninių technologijų diegimas siekiant spartinti Afrikos žemyno ekonominį ir
socialinį vystymąsi;

2) darbo vietų kūrimas jaunimui, profesinis moterų ir mergaičių švietimas;

3) nelegalios migracijos prielaidų šalinimas.

 

Parama PAR

Lietuva įgyvendina vystomojo bendradarbiavimo projektus PAR nuo 2017 m.

2017–2021 m. Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis įgyvendinti 3 vystomojo bendradarbiavimo projektai už 18,3 tūkst. eurų. Parama skirta jaunimo švietimo korupcijos prevencijos bei ekonominio ir socialinio įgalėjimo srityse.

2022 m. Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis įgyvendintas vystomojo bendradarbiavimo projektas už 10 tūkst. eurų. Parama skirta lyčių lygybės ir moterų įgalinimo, socialinės apsaugos srityje.

Atgal