logo
lt
en

Tunisas

Projektai
2022 m.
Dvynių projektas: Pensijų sistemos ir jos valdymo stiprinimas Tunise
Metai
2022 m.
Bendradarbiavimo sritys
ES Dvynių programa, Socialinė apsauga
Šalis
Tunisas
Skirtos lėšos
1 200 000 Eur (ES biudžeto lėšos)
Projekto tikslas

Projekto tikslas: suteikti paramą Tuniso Nacionaliniam pensijų ir socialinės rūpybos fondui, remiantis valstybių narių taikoma gerąja praktika teikti siūlymus dėl socialinės apsaugos politikos ir teisinės bazės tobulinimo.

Projekto trukmė: 30/33 mėn.

Plačiau apie projektą: Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai

Projekto rezultatai

Numatomi projekto rezultatai: padėti gerinti pensijų fondo valdymą ir veiklą patobulinant strateginio planavimo sistemą, pateikti rekomendacija, kaip būtų galima gerinti teikiamas viešąsias paslaugas bei tobulinti jų teikimo procesą.

Projekto vykdytojas
Prancūzija - lyderė, Lietuva (Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba (SODRA) ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija) - jaunesnioji partnerė
2013 m.
Demokratinių institucijų gebėjimų stiprinimas Tunise (Tuniso politikos mokykla)
Metai
2013 m.
Bendradarbiavimo sritys
Geras valdymas
Šalis
Tunisas
Skirtos lėšos
23.292,09 Lt
Projekto tikslas

Demokratijos vertybių sklaida ir puoselėjimas, gebėjimų stiprinimas geresnio demokratinio valdymo, pilietinės visuomenės stiprinimo srityse MENA regione.

Projekto rezultatai
  • Organizuoti 25 jaunųjų Tuniso politikų (iš jų 3 parlamentarų) mokymai Tunise.Tuniso politikos mokykla, organizuojama projekto partnerio (CEMI), pakvietė asociacijos „Parliamentary Forum for Democracy“ ekspertus pristatyti vieną iš Tunise aktualių temų. Mokymus vedė 4 ekspertai, buvę ir esami parlamentarai iš Lietuvos ir kitų Europos valstybių. Mokymų tema – pereinamojo laikotarpio teisingumas, tikslai – supažindinti Tuniso politikos veikėjus su pilietinės visuomenės ir demokratinės politinės sistemos koncepcijomis bei suteikti jiems praktinių žinių.
Projekto vykdytojas
Asociacija „Parliamentary Forum for Democracy“
2012 m.
„Tuniso politikos mokykla“
Metai
2012 m.
Bendradarbiavimo sritys
Demokratija ir pilietinė visuomenė, Kultūra
Šalis
Tunisas
Skirtos lėšos
21.104 Lt
Projekto tikslas

Įkurti tarptautinį mokymo tinklą, kuris paskatintų jaunuosius Tuniso lyderius aktyviau dalyvauti politikoje, supažindinti juos su pilietinės visuomenės ir demokratinės politinės sistemos koncepcija bei suteikti jiems praktinių žinių, padėsiančių realizuoti savo politinius siekius.

Projekto rezultatai

40-ties jaunųjų Tuniso politikų grupei surengti dviejų dienų trukmės mokymai, kuriuos vedė demokratinių šalių parlamentarų delegacija.

Projekto vykdytojas
Parliamentary Forum for Democracy
Bendradarbiavimas su Tunisu

Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos strateginiai tikslai nustatyti remiantis Šiaurės Afrikos šalių (Tuniso) poreikiais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės programa ir ES politikos prioritetais.

Vystomojo bendradarbiavimo strategijos sektorių prioritetai Afrikai 2022–2025 metais:

1) skaitmeninių technologijų diegimas siekiant spartinti Afrikos žemyno ekonominį ir
socialinį vystymąsi;

2) darbo vietų kūrimas jaunimui, profesinis moterų ir mergaičių švietimas;

3) nelegalios migracijos prielaidų šalinimas.

Parama Tunisui

Lietuva įgyvendina vystomojo bendradarbiavimo projektus Tunise nuo 2012 m.

2012–2013 m. Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis įgyvendinti 2 vystomojo bendradarbiavimo projektai už 6,6 tūkst. eurų. Parama skirta demokratinių institucijų ir pilietinės visuomenės gebėjimų stiprinimui.

Atgal