Stiprinti vietos valdžios pajėgumus Turkijoje ir plėtoti vietos valdžios, mokslo ir verslo bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Turkijos per klimato kaitos misijas. Surengti 3 teminius Turkijos ir Lietuvos ekspertų vizitus atliekų valdymo, energijos efektyvumo pastatuose ir žaliąją energetiką vietos lygmenyje, surengti projekto rezultatų viešinimo kampaniją, užtikrinti projekto tęstinumą.
Stiprinti Turkijos vietos valdžios institucijų gebėjimus ir plėtoti Turkijos ir Lietuvos savivaldybių lygmens bendradarbiavimą klimato kaitos, ES žaliojo kurso, energetikos perėjimo srityse, diegiant skaitmeninių inovacijų sprendimus.
- Sukurtas mobiliosios programėlės/puslapio prototipas, kuriame pateikiamas daugiau kaip 100 naudingų kontaktų/partnerių sąrašas tolesniam projekto viešinimui ir vystymui, ekspertų įtinklinimui per sukurtą platformą.
- Surengti atsinaujinančios energetikos ekspertų vizitai į Stambulą ir Vilnių, Kauną, kurių metu užmegzti kontaktai tolesniam bendradarbiavimui savivaldos ir klimato kaitos ekspertų lygmenyje; parengtos analizės ir tolesnės veiklos planai, numatantys galimas bendradarbiavimo sritis, konkrečius bendrus projektus, dalijimosi patirtimi sritis.
Išanalizuoti Turkijos teisinę, techninę ir socialinę bazę siekiant „Žaliojo kurso“ („Green Deal“) įgyvendinimo, taip pat sukurti platformą ilgalaikiam ekspertų bendradarbiavimui šioje srityje įgyvendinti.
- Parengta studija apie esamą padėtį, įgyvendinant tvariosios energetikos sprendimus Turkijoje.
- Surengti Turkijos ir Lietuvos ekspertų vizitai į Lietuvą ir Turkiją.
- Sukurta platforma, įgalinanti ekspertus keistis idėjomis.
- Kartu su energetikos srities ekspertais surengti 4 nuotoliniai seminarai ir 1 renginys Stambule.
- Pasirašytas ketinimų/bendradarbiavimo protokolas tarp Vilniaus ir Stambulo savivaldybių.
Išanalizuoti bendradarbiavimo galimybes ES žaliojo kurso kontekste, ypatingą dėmesį skiriant bioekonomikos, žemės ūkio ir maisto pramonės sektoriams.
- Užmegzti tvarūs bendradarbiavimo ryšiai tarp Lietuvos ir Turkijos mokslo institucijų.
- Surengti mokymai apie ES žaliojo kurso poveikį žemės ūkio ir maisto sektoriams.
- Surengti abiejų šalių ekspertų pažintiniai vizitai į šalis partneres.
Skatinti moterų vadybinius gebėjimus ir verslumą Alanijoje; suteikti moterims reikiamų įgūdžių ir žinių plėtoti savo verslą, galimybę įgyti drąsos pradėti savo verslą per sėkmingus verslumo pavyzdžius.
- Alanijos moterims surengtas 6 mokymų ciklas, skirtas jų verslumo gebėjimams skatinti, kuriame dalyvavo 55 dalyvės, 6 iš jų ėmėsi kurti verslą.
- surengti Lietuvos ir Alanijos verslininkių vizitai į Lietuvą ir Turkiją, kurių tikslas buvo susipažinti su vietos organizacijomis, padedančiomis verslininkėms plėtoti veiklą.
Stiprinti Lietuvos ir Turkijos verslo ir mokslo institucijų bendradarbiavimą biotechnologijų sistemų ir produktų vystymo srityje, skatinti Lietuvos ir Turkijos įmonių partnerystę siekiant gamybos tinklų plėtros ir dalijimosi technologijomis ir tokiu būdu prisidedant prie ekonominio augimo regionuose.
- Surengtos 3 KTU ir 5 Kapadokijos techparko nuotolinės konferencijos siekiant pristatyti ES programas, iš kurių yra finansuojamas technologijų perdavimas; KTU patirtį ir know-how tyrimų patrauklumą verslui ir gamybos tinklų plėtrą.
- Bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Turkijos mokslo įstaigų ir privataus sektoriaus skatinimas technologijų perdavimo srityje.
Prisidėti prie Turkijos aukštojo mokslo institucijų gebėjimų ,,mokslas-verslui“ stiprinimo perduodant gerąją Lietuvos nacionalinę bei europinę patirtį.
- Surengti dveji (rugpjūčio ir spalio mėn. ) KTU ekspertų mokymai Kaune ir Nevšehire Kapadokijos regiono mokslininkams ir verslo atstovams.
- Perduota geroji patirtis „mokslas-verslui“ technologijų ir „know-how“ dalinimosi srityse.
- Nevšehiro universiteto studentams organizuoti mentorystės mokymai.
- Užmegztas bendradarbiavimas tarp KTU ir Nevšehiro pramoninkų ir verslininkų asociacijos.
Gerinti Alanijos regiono vaikų socialinę padėtį ir sudaryti sąlygas jų lygiaverčiam švietimui.
- Mokiniams suorganizuotos 2 ekskursijos, mokslo metų pradžios šventė ir bendri renginiai su Alanijos sporto klubu.
- Surengti pirmosios pagalbos kursai mokytojams ir mokiniams, kurių metu suteiktos žinios apie šiuolaikinę mediciną ir jos galimybes.
- Mokiniams ir mokytojams suorganizuotos kūrybinės dirbtuvės kartu su Šilutės rajono tautodailininkais ir „Mamų unijos“ vaikais iš Lietuvos.
- Atrinkti 3 mokytojai birželio mėn. dalyvavo Lietuvos totorių bendruomenės vaikų stovykloje Trakuose ir kūrybinėse dirbtuvėse su Lietuvos mokytojais, taip pat Pasaulio lietuvių bendruomenės reginyje Vilniuje, kurio metu susitiko su Lietuvos garbės konsulais Turkijoje ir Prezidente D. Grybauskaite.
- 10 mokytojų Turkijos mokytojų dienos proga lapkričio mėn. dalyvavo Stambulo Eurazijos maratone 8 km bėgime Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio proga, kurio dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Turkijoje ir Stambulo metropolijos savivaldybės maratono organizacinio komiteto atstovas. Renginio reportažas rodytas per LRT ir TV3, ir Turkijos nacionalinėje televizijoje.
- Atrinkta 15 mokinių grupė fotografijos mokymams gavus Alanijos gubernatoriaus ir savivaldybės švietimo skyriaus leidimą; šių kursų pabaigoje vaikų parengta fotografijų paroda viešai pristatyta gruodžio 8 d. Lietuvos garbės konsulato Alanijoje atidarymo proga, kuriame dalyvavo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
Stiprinti Turkijos bendrosios žandarmerijos vadovybės (GCG) gebėjimus teikti patikimą ir veiksmingą pagalbą nuo smurto nukentėjusioms moterims ir jų vaikams, taip pat kovoti su nepilnamečių nusikalstamumu.
Projekto trukmė: 24 mėn. + 3 mėn.
Plačiau apie projektą pranešime spaudai.
Mažinti atotrūkį tarp skurdžių rajoninių vietovių ir aukštesniu gyvenimo lygiu pasižyminčių miestų bei siekti visa apimančio, lygiaverčio švietimo.
- Sąlygų vaikų sportinei veiklai sudarymas leis tinkamai vesti kūno kultūros pamokas, vaikai galės aktyviai leisti laiką po pamokų.
- Dalyvavimas bendrose edukacinėse programose skatins vaikų kūrybiškumą, socialinius bei bendruomeninius įgūdžius.
- Programa kitame mieste prisidės prie vaikų kultūrinio aktyvumo, smalsumo skatinimo, praplės vaikų akiratį.
- Dramos pamokėlės mokyklose prisidės prie vaikų kūrybiškumo ugdymo.
Turkijos teisinių, institucinių ir techninių gebėjimų plėtojimas ir stiprinimas, siekiant juos suderinti su ES integruoto sienų valdymo politika.
Projekto trukmė: 6 mėn. + 3 mėn.
Teisės kreiptis į teismą Turkijoje skatinimas, visų pirma plėtojant teisinės pagalbos sistemą, kad visi piliečiai galėtų kreiptis į teismą, stiprinant teisingumo sistemos veikimą rengiant teisės aktų projektus, apibrėžiant strategiją, rengiant mokymus ir skatinant pačias paslaugas.
Projekto trukmė: 24 mėn.
Plačiau apie projektą: URM pranešime spaudai.
Gerinti jūrų transporto saugą Turkijoje pagal ES teisyną ir tarptautines konvencijas. Projekto tikslas - sukurti administracijos sistemą, užtikrinančią saugų pavojingų krovinių tvarkymą uostuose ir pakrančių įrenginiuose.
Projekto trukmė: 24 mėn.
Plačiau apie projektą: URM pranešime spaudai.
Pristatyti praktinius sprendimus vykdymo užtikrinimo ir techninių tarnybų mokymo srityje. Sukurti veiksmingą vairuotojų ir saugos konsultantų mokymo ir testavimo programą, skirtą pavojingiems kroviniams vežti. Parengti ekspertų grupę, skirtą profesionaliam personalui įvairiuose pavojingų krovinių vežimo sistemos segmentuose. Parengti teisinius sprendimus, susijusius su ES reglamentų ir direktyvų, reikalingų pavojingų krovinių vežimo srityje, įgyvendinimu. Pateikti institucinius sprendimus, skirtus visai komercinio kelių transporto valdymo, stebėsenos ir vykdymo užtikrinimo sistemai. Įgyvendinti geriausią praktiką ir sprendimus techninės apžiūros ir sertifikavimo srityse.
Projekto trukmė: 18 mėn.
Projekto tikslas - sukurti administracijos sistemą, užtikrinančią saugų pavojingų krovinių tvarkymą uostuose ir pakrančių įrenginiuose.
Parengti Turkijos augalų sveikatos sektorių stojimui į ES.