logo
lt
en

G. Landsbergis Niujorke susitiko su Butano bei Mianmaro atstovais: „Istorija mums nuolat primena, kad ir mažų šalių balsas gali būti girdimas“

Niujorke užsienio reikalų ministras G. Landsbergis susitiko su Butano užsienio reikalų ministru Tandi Dorji.

„Vertiname Butano palaikymą Ukrainai. Mažų šalių bendrystė, remiant Ukrainos bei kitų šalių kovą už teisę išlikti, yra labai svarbi ir Jungtinėse Tautose, ir kituose tarptautiniuose formatuose“, – susitikime su Butano kolega sakė G. Landsbergis.

Ministrai sutarė plėsti bendradarbiavimą kibernetinio saugumo, švietimo bei kitose srityse ir stiprinti dvišalius saitus.

„Lietuvos įgyvendinama ekonominės veiklos diversifikacija, elektroninių paslaugų diegimo patirtis yra įdomi ir Butanui, ir kitoms šalims regione, todėl matome daug erdvės bendradarbiavimui bei mūsų patirties perdavimui,“ – pažymėjo ministras.

Lietuvos ir Butano diplomatijos vadovai aptarė jau vykdomus Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo projektus Butane.

JT generalinės asamblėjos paraštėse ministras G. Landsbergis taip pat susitiko su tegzilyje veikiančios Mianmaro nacionalinės vienybės vyriausybės užsienio reikalų ministre Zin Mar Aung.

„Nepaisant autokratinių jėgų nuolatinių pastangų įrodyti, kad tiesa yra galios pusėje, mažų valstybių balsas taisyklėmis grįstame pasaulyje yra ir girdimas, ir svarbus. Ukrainos pergalė lems, kokiame – brutalios jėgos ar pagarbos taisyklėms – pasaulyje mes gyvensime artimiausiu metu“, – susitikimo metu sakė G. Landsbergis.

Ministras išreiškė Lietuvos paramą Mianmaro žmonių demokratijos, žmogaus teisių ir teisės viršenybės siekiams bei pakvietė ministrę Zin Mar Aung dalyvauti Demokratijų Ateities Forume Vilniuje.

Mianmaro 2020 metais demokratiškai išrinkta civilinė vyriausybė po 2021 metų vasario 1 dieną įvykusio karinio perversmo prievarta buvo nuversta.

Kitos naujienos

Lietuva skiria lėšų humanitariniams civilių Palestinos gyventojų poreikiams paremti
2023-11-29
Lietuva skiria lėšų humanitariniams civilių Palestinos gyventojų poreikiams paremti
Lietuvos indėlis padės tarptautinėms humanitarinėms organizacijoms Palestinoje tiekti maistą, vaistus, vandenį ir kitą gyvybiškai svarbią pagalbą
NKVC lankėsi Moldovos institucijų atstovų delegacija
2023-11-28
NKVC lankėsi Moldovos institucijų atstovų delegacija
Susitikimo metu NKVC ekspertai pristatė centro veikimo mechanizmus, 24/7 veikiančio situacijų centro funkcijas bei pasidalijo gerosiomis krizių prevencijos ir valdymo patirtimis.
Lietuva skirs 2 mln. eurų Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio iniciatyvai „Grūdai iš Ukrainos“
2023-11-25
Lietuva skirs 2 mln. eurų Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio iniciatyvai „Grūdai iš Ukrainos“
Rusija kariauja ne tik mūšio lauke, ji taip pat siekia sukelti pasaulinę maisto krizę, naikindama civilinę Ukrainos uostų infrastruktūrą ir grūdų saugyklas,
Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija – svarbiausiems 20-ies metų pasiekimams ir...
2023-11-24
Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija – svarbiausiems 20-ies metų pasiekimams ir ateities iššūkiams aptarti
Konferencijos metu Europos Parlamento, Komisijos, Jungtinių Tautų, EBPO ir kitų tarptautinių organizacijų atstovai dalinosi įžvalgomis kaip Lietuva, pasitelkdama sukauptą patirtį gali toliau stiprinti ir plėtoti partnerystes ir tapti aktyvesne...
Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija – svarbiausiems 20-ies metų darbams ir ateities...
2023-11-17
Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija – svarbiausiems 20-ies metų darbams ir ateities vizijai aptarti
Didelis dėmesys konferencijos metu bus skirtas Ukrainos atstatymui, Lietuvos įgyvendintų projektų patirčiai ir tolimesnei plėtrai aptarti.
EBPO Paramos vystymuisi komiteto aukšto lygio susitikime Lietuva akcentavo paramą Ukrainai ir...
2023-11-16
EBPO Paramos vystymuisi komiteto aukšto lygio susitikime Lietuva akcentavo paramą Ukrainai ir karo pasekmes viso...
Susitikime daugiausiai dėmesio skirta Darnaus vystymosi darbotvarkei, klimato kaitai bei Ukrainos atstatymui.
Atgal