logo
lt
en

„Infobalt“ padės Palestinos studentams pritaikyti dirbtinio intelekto žinias praktikoje

"Infobalt" pranešimas spaudai

Lietuvos skaitmeninių technologijų asociacija „Infobalt“ tęsia vystomojo bendradarbiavimo projektus užsienio šalyse – šiuo metu jau pradėtas vykdyti antrasis projektas Palestinoje. Šįkart asociacija ir jos suburti partneriai, ekspertai orientuosis į studentų gebėjimų ugdymą taikyti dirbtinio intelekto (DI) technologijas viešajame sektoriuje, atsinaujinančios energetikos, finansinių ir sveikatos technologijų srityse.

„Tokie projektai besivystančiose šalyse, kaip šis, vykdomas „Infobalt“, ne tik sustiprina teigiamą Lietuvos įvaizdį, tačiau yra ir ypatingai svarbūs mezgant ryšius su viešuoju sektoriumi, verslu. Kryptinga pastarųjų metų vystomojo bendradarbiavimo veikla Palestinoje jau padėjo Lietuvos skaitmeninių technologijų sektoriaus atstovams įsitraukti į tarptautinių, plačios apimties projektų ir veiklų įgyvendinimą“, – teigia Lietuvos ryšių su Palestina biuro vadovas Bertas Venckaitis.

Beveik metus truksiantis projektas „ART-inTELL“ nukreiptas į Palestinos aukštųjų mokyklų informatikos srities studentus – siekiama padėti jiems įgyti praktinių įgūdžių kuriant į realias problemas orientuotus DI sprendimus, pagerinti jų galimybes įsidarbinti, tuo pačiu stiprinant ryšius su IT verslu.

Bendradarbiaujant su Palestinos centriniu banku, Palestinos investicijų fondu, „Qudra“ energetikos kompanija, „Arab Hospital“ yra kuriami iššūkiai projekto dalyviams. Todėl jiems tai yra proga ne tik spręsti realaus gyvenimo problemas, bet ir pademonstruoti potencialiems darbdaviams savo gebėjimus.

Studentai, naudodami pateiktus duomenis, turės sukurti duomenų analizės, vizualizavimo ir mašininio mokymosi modelius, kurie padėtų spręsti praktinius iššūkius – prognozuoti geriausias vietas naujoms saulės jėgainėms, nustatyti galimus sukčiavimo atvejus atliekant mokėjimus, nurodyti potencialiai sėkmingiausius startuolius investiciniam fondui, įvertinti ir padėti valdyti sveikatos priežiūros įstaigos veiklos rizikas.

„IT srities studentai visame pasaulyje susiduria su iššūkiais, kai iš akademinio gyvenimo reikia pereiti į profesinį. Dėl sparčiai besivystančių technologijų, studijose įgytų žinių ir įgūdžių būsimiems specialistams nepakanka norint tvirtai jaustis darbuose, o reikalavimai šiose aplinkose skiriasi.

Pastebėtina, kad Palestinoje besimokančių informatikos studentų yra daug ir didelę dalį jų sudaro moterys. Tačiau net 30 proc. baigusių šias studijas Palestinoje neranda darbo. Tuo pat metu programinės įrangos kūrimo sektorius yra aukšto lygio, tačiau palyginti nedidelis. Tad mes siekiame prisidėti prie geresnio talentų ir verslo potencialo išnaudojimo“, – sako „ART-inTELL“ projekto vadovas Andrius Plečkaitis, „Infobalt“ asociacijoje kuruojantis švietimo projektus.

Jo teigimu, praktiniai IT industrijos įgūdžiai ir realaus gyvenimo problemų sprendimas yra tie jungiantys tiltai, kurie padeda suprasti žinių vertę ir atrasti geriausius būdus, kaip jas taikyti.

„Jaučiame, kad kartu su mūsų ekspertų DI žiniomis galime pasidalinti ir jau beveik dešimtmetį „Infobalt“ Lietuvoje  vykdomos „Akademija.IT“ programos patirtimi, padedant statyti šiuos tiltus tarp švietimo ir verslo, ir kurti bendradarbiavimo ryšius“, – tikina „Infobalt“ atstovas.

„Palestina eina kartu su globalia technologijų pažanga, ypač matoma dirbtinio intelekto srityje, ir šiuo metu ruošiasi plačiam šių technologijų taikymui švietime, privačiame bei valstybiniame sektoriuose. Šis bendras Lietuvos ir Palestinos projektas, kurį globoja IT ir telekomunikacijų ministerija,  yra vienas iš atspirties taškų, padedančių įgyvendinti svarbiausius mūsų dirbtinio intelekto strategijos tikslus. Projekto metu Palestinos jauniesiems talentams partnerių iškelti iššūkiai ir abiejų šalių ekspertų pagalba padės kurti DI technologijomis paremtus sprendimus, kurie prisidės prie ekonomikos augimo, o studentams suteiks ypač vertingos patirties“, – teigia Mona Demaidi, projekto partnerės „PALMEC International“ įkūrėja.

Projektas suskirstytas į kelis etapus – studentai pradeda nuo susipažinimo su DI metodais, taikymo praktikomis ir galimybėmis, vėliau seks darbas komandose naudojant lankstų „Agile“ procesą ir kuriant veikiantį programinio produkto prototipą, kurį projekto pabaigoje reikės pademonstruoti projekto iššūkius pateikusiems partneriams, IT bendrovėms ir ekspertams. Projektas finansuojamas Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo lėšomis.

Kitos naujienos

Nacionalinės vystomojo bendradarbiavimo komisijos pirmininkas viceministras S. Šatūnas: Rusijos...
2024-06-21
Nacionalinės vystomojo bendradarbiavimo komisijos pirmininkas viceministras S. Šatūnas: Rusijos karas Ukrainoje...
Posėdyje daugiausia dėmesio skirta Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ekosistemos stiprinimui, verslo įtraukimo į vystomąjį bendradarbiavimą klausimams,
Ukrainos vaikai galės saugiai lankyti darželį: Lietuvos ir Taivano partnerystės dėka Irpinėje...
2024-06-20
Ukrainos vaikai galės saugiai lankyti darželį: Lietuvos ir Taivano partnerystės dėka Irpinėje atidaryta nauja...
Lietuva tvirtai remia Ukrainos atstatymo pastangas ir įsipareigoja tęsti šią paramą tiek, kiek reikės.
„Litgrid“ Ukrainai siunčia trečiąjį paramos paketą: padės atstatyti šalies energetikos...
2024-06-20
„Litgrid“ Ukrainai siunčia trečiąjį paramos paketą: padės atstatyti šalies energetikos infrastruktūrą
Daugiau kaip 200 tonų sveriančio autotransformatoriaus rinkos vertė šiuo metu siekia virš 4 mln. Eur.
Užsienio reikalų ministerijoje atidaryta jaunųjų kūrėjų iš Ukrainos ir Baltarusijos paroda...
2024-06-19
Užsienio reikalų ministerijoje atidaryta jaunųjų kūrėjų iš Ukrainos ir Baltarusijos paroda „Troškimas/Troškulys“
Darbuose jaunuoliai vaizdžiai ir jautriai dalijasi praradimo skausmu, patirtais išgyvenimais, sukeltais prasidėjusio ir vis tebesitęsiančio karo
Viceministras S. Šatūnas: Ukrainoje atstatomos sugriautos mokyklos – svarbus mūsų tikėjimo...
2024-06-19
Viceministras S. Šatūnas: Ukrainoje atstatomos sugriautos mokyklos – svarbus mūsų tikėjimo pergale ir Ukrainos...
Birželio 18 d., Nacionalinėje dailės galerijoje, ambasadoriai, verslo ir švietimo bendruomenių atstovai buvo pakviesti į dokumentinio filmo „Mes esame Jūs“ peržiūrą.
Ukrainos atstatymo konferencijoje Berlyne parašais sutvirtintos naujos Lietuvos paramos...
2024-06-12
Ukrainos atstatymo konferencijoje Berlyne parašais sutvirtintos naujos Lietuvos paramos iniciatyvos Ukrainai
Planuojama pastatyti Ukrainoje naują modulinę mokyklą su slėptuve taikant pažangius žiedinės ekonomikos principus
Atgal