logo
lt
en

Kenijos pašto korporacija didins skaitmeninių paslaugų prieinamumą remdamasi Lietuvos ekspertų patirtimi

2023 m. rugsėjo 18 d. pasaulinė informacinių technologijų ir konsultacinių paslaugų įmonių grupė „NRD Companies“ ir Kenijos pašto korporacija pristatė projektą, kuriuo siekiama sukurti tvirtą pagrindą skaitmeninių paslaugų prieinamumui šioje šalyje. Lietuvos užsienio reikalų ministerija prisideda prie šio projekto įgyvendinimo skirdama lėšų iš Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo.

„Išvystyta ir moderni pašto paslaugų sistema yra labai svarbi gyventojams ir verslo ryšių plėtrai tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Džiaugiamės, kad Lietuvos ekspertai savo patirtimi prisidės prie šio sektoriaus skaitmenizavimo Kenijoje. Šis projektas atvers daugiau bendradarbiavimo galimybių ir kitose srityse,“ – atidarymo renginyje pažymėjo Agnė Skaistytė, Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos skyriaus vedėja.

Skaitmeninės prieigos gerinimas ir piliečių įsitraukimo skatinimas yra vienas svarbiausių  Kenijos vystymosi darbotvarkės punktų. Visgi siekis skatinti pokyčius per skaitmenizaciją susiduria su nemažai iššūkių – gyventojai turi ribotą interneto prieigą, pasižymi žemu skaitmeninio raštingumo lygiu, susiduriama su daug neišspręstų klausimų duomenų saugumo ir privatumo srityje.

NRD įmonių grupės įgyvendinamas projektas "Galimybių studija skaitmeninių paslaugų teikimui per pašto sistemą Kenijoje" padės suformuoti atsakymus, nubrėžti teisingas Kenijos pašto sektoriaus reformos gaires.

Kenijos pašto korporacija veikia kaip komercinė viešoji įmonė ir siekia teikti inovatyvias aukštos kokybės ryšių, platinimo ir finansinių (mokėjimo) sprendimų paslaugas savo klientams ir kurti vertę visoms suinteresuotoms šalims. Paštas turi 623 visoje šalyje išsidėsčiusius  filialus.

„NRD Companies“ yra pasaulinė informacinių technologijų ir konsultacinių paslaugų įmonių grupė, kuri specializuojasi viešojo sektoriaus ir skaitmeninės infrastruktūros sprendimų vystyme. Grupė, kurios būstinė yra Norvegijoje, vienija kompanijas, skiriančias ypatingą dėmesį finansinių ir vyriausybinių technologijų sprendimų kūrimui bei praktika paremtoms konsultacijoms, taip siekdama padėti pasaulio šalims įgyvendinti Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus.

Šis projektas yra vienas iš trijų Lietuvos finansuojamų projektų Kenijoje, kuriais prisidedame prie Europos Komandos iniciatyvos skaitmenizavimo klausimais. Šioje iniciatyvoje ES šalys narės vienija pastangas vystyti Kenijos skaitmenizavimo sektorių plečiant interneto prieigą, vystant skaitmeninius gebėjimus ir plėtojant internetinio verslo galimybes, o taip pat diegiant e-valdžios sistemas ir paslaugas.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos įsteigtas Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondas padeda viešojo bei privataus sektoriaus institucijoms prisidėti prie demokratijos plėtros, gero valdymo, institucijų stiprinimo šalyse partnerėse įgyvendinant reikšmingą pridėtinę vertę generuojančius projektus.

Kitos naujienos

Lietuva skiria lėšų humanitariniams civilių Palestinos gyventojų poreikiams paremti
2023-11-29
Lietuva skiria lėšų humanitariniams civilių Palestinos gyventojų poreikiams paremti
Lietuvos indėlis padės tarptautinėms humanitarinėms organizacijoms Palestinoje tiekti maistą, vaistus, vandenį ir kitą gyvybiškai svarbią pagalbą
NKVC lankėsi Moldovos institucijų atstovų delegacija
2023-11-28
NKVC lankėsi Moldovos institucijų atstovų delegacija
Susitikimo metu NKVC ekspertai pristatė centro veikimo mechanizmus, 24/7 veikiančio situacijų centro funkcijas bei pasidalijo gerosiomis krizių prevencijos ir valdymo patirtimis.
Lietuva skirs 2 mln. eurų Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio iniciatyvai „Grūdai iš Ukrainos“
2023-11-25
Lietuva skirs 2 mln. eurų Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio iniciatyvai „Grūdai iš Ukrainos“
Rusija kariauja ne tik mūšio lauke, ji taip pat siekia sukelti pasaulinę maisto krizę, naikindama civilinę Ukrainos uostų infrastruktūrą ir grūdų saugyklas,
Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija – svarbiausiems 20-ies metų pasiekimams ir...
2023-11-24
Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija – svarbiausiems 20-ies metų pasiekimams ir ateities iššūkiams aptarti
Konferencijos metu Europos Parlamento, Komisijos, Jungtinių Tautų, EBPO ir kitų tarptautinių organizacijų atstovai dalinosi įžvalgomis kaip Lietuva, pasitelkdama sukauptą patirtį gali toliau stiprinti ir plėtoti partnerystes ir tapti aktyvesne...
Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija – svarbiausiems 20-ies metų darbams ir ateities...
2023-11-17
Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija – svarbiausiems 20-ies metų darbams ir ateities vizijai aptarti
Didelis dėmesys konferencijos metu bus skirtas Ukrainos atstatymui, Lietuvos įgyvendintų projektų patirčiai ir tolimesnei plėtrai aptarti.
EBPO Paramos vystymuisi komiteto aukšto lygio susitikime Lietuva akcentavo paramą Ukrainai ir...
2023-11-16
EBPO Paramos vystymuisi komiteto aukšto lygio susitikime Lietuva akcentavo paramą Ukrainai ir karo pasekmes viso...
Susitikime daugiausiai dėmesio skirta Darnaus vystymosi darbotvarkei, klimato kaitai bei Ukrainos atstatymui.
Atgal