Lietuva skiria papildomus 4 mln. eurų decentralizuotiems saulės energijos ir energijos kaupimo sprendimams Ukrainos mokyklose, ligoninėse ir kitose svarbiausias viešąsias paslaugas teikiančiose įstaigose.
Tai antrasis Lietuvos paramos Ukrainos socialinės infrastruktūros energetiniam atsparumui etapas. Pirmuoju etapu Lietuva skyrė 5 mln. eurų saulės elektrinėms su energijos kaupimo sistemomis diegti Ukrainos švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigose. Programa jau įgyvendinama 26 objektuose.
Birželio 25 d. Ukrainos atstatymo konferencijoje (URC) Gdanske laikinai pareigas einantis Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir Ukrainos energetikos ministras Denysas Šmyhalis pasirašė bendrą deklaraciją dėl tolesnės Lietuvos paramos Ukrainos energetiniam atsparumui ir energetikos infrastruktūros atkūrimui.
Naujojo etapo lėšomis bus diegiamos saulės elektrinės su energijos kaupimo įranga. Parama padės mokykloms, ligoninėms ir kitoms svarbioms įstaigoms užtikrinti veiklos tęstinumą elektros tiekimo sutrikimų metu bei mažinti jų priklausomybę nuo centralizuoto tinklo.
Parama bus finansuojama iš Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo. Projektą įgyvendins Centrinės projektų valdymo agentūros Lietuvos tarptautinių partnerysčių centras.
Bendra deklaracija taip pat numato tolesnį Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimą teikiant skubią paramą energetikos sektoriui, stiprinant decentralizuotą energijos gamybą ir kaupimą, keičiantis ekspertine patirtimi bei remiant ilgalaikį Ukrainos energetikos sistemos atsparumą.