logo
lt
en

Lietuva teiks paramą Azerbaidžanui hidrometeorologijos ir klimato paslaugų stiprinimo srityje

Gegužės 19 dieną Suomijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad Lietuva kaip jaunesnioji partnerė, kartu su Suomija ir Prancūzija, laimėjo ES Dvynių programos projektą „Hidrometeorologijos ir klimato paslaugų stiprinimas Azerbaidžane“. Projektą įgyvendins Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos ekspertai.

Šio projekto tikslas – prisidėti prie Azerbaidžano nacionalinio hidrometeorologijos ir klimato paslaugų reguliavimo tobulinimo, kad jis atitiktų ES acquis ir Pasaulio meteorologijos organizacijos (WMO) standartus bei rekomenduojamą praktiką. 

Tai trečias šiais metais Lietuvos laimėtas ES Dvynių projektas Azerbaidžane, iš viso Lietuva jau yra laimėjusi šešiolika projektų, bendra jų vertė – 19,25 milijonai eurų. Ankstesniais metais Lietuvos institucijos su partneriais Azerbaidžane dalijosi patirtimi kovos su korupcija klausimais, taip pat lietuviai stiprino Azerbaidžano radiacinės saugos infrastruktūrą, padėjo vystyti Kultūros ir turizmo ministerijos Turizmo departamento gebėjimus. Lietuvos ekspertams buvo patikėtas projektas Azerbaidžano valstybės tarnybai modernizuoti, suteikta parama Valstybiniam statistikos komitetui ir Valstybinei mokesčių tarnybai prie Ekonomikos ministerijos, parama Darbo ir socialinės apsaugos ministerijai modernizuojant valstybines įdarbinimo paslaugas, parama diegiant privalomo sveikatos draudimo sistemą, pensijų reformą ir kitose srityse.

Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 129 ES Dvynių projektų atrankas. Europos Komisijos duomenimis, pastaraisiais metais Lietuva ES Dvynių programoje yra sėkmingiausių ES šalių penketuke. Daugiausia projektų Lietuva yra laimėjusi Rytų partnerystės šalyse: Azerbaidžane – 16, Ukrainoje – 13, Moldovoje – 12, Sakartvele - 11, Armėnijoje - 4, Baltarusijoje – 4.

____________

Nuotraukos autorius: Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba

Kitos naujienos

Kviečiame architektus kurti Ateities mokyklą Ukrainai: paskelbtas tarptautinis konkursas
2024-02-22
Kviečiame architektus kurti Ateities mokyklą Ukrainai: paskelbtas tarptautinis konkursas
Konkurso metu bus atrinktas geriausias adaptyviojo techninio mokyklos projekto pasiūlymas
Neformaliame ES Užsienio reikalų tarybos vystomojo bendradarbiavimo ministrų susitikime aptarti...
2024-02-13
Neformaliame ES Užsienio reikalų tarybos vystomojo bendradarbiavimo ministrų susitikime aptarti paramos Ukrainai ir...
Lietuvos atstovas atkreipė dėmesį, kad pasiektas sutarimas dėl Ukrainos priemonės yra svarbus politinis ženklas Ukrainos žmonėms apie mūsų ilgalaikį įsipareigojimą jos atstatymui
Tunise pristatyti Dvynių projekto „Pensijų sistemos ir jos valdymo stiprinimas“ tarpiniai...
2024-02-05
Tunise pristatyti Dvynių projekto „Pensijų sistemos ir jos valdymo stiprinimas“ tarpiniai rezultatai, prie kurių...
Programa siekiama prisidėti prie socialinės apsaugos sistemos reformos
Lietuva prisidės prie slėptuvių Ukrainos mokyklose statybų
2024-01-25
Lietuva prisidės prie slėptuvių Ukrainos mokyklose statybų
Ši slėptuvių statybų iniciatyva yra dar vienas Lietuvos ir Europos Sąjungos paramos Ukrainos švietimo sektoriui pavyzdys.
Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentams – nauja...
2024-01-24
Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentams – nauja galimybė gilinti žinias...
Kursas parengtas Vilniaus universitetui glaudžiai bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Centrine projektų valdymo agentūra (CPVA) ir kitais Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ekosistemos dalyviais
Lietuva vaikų darželyje Irpinėje įrengs antiradiacinę slėptuvę ir prisidės prie slėptuvių statybų...
2024-01-18
Lietuva vaikų darželyje Irpinėje įrengs antiradiacinę slėptuvę ir prisidės prie slėptuvių statybų Ukrainos mokyklose
Slėptuvės įrengimui Irpinės vaikų darželyje skirta 500 tūkst. eurų.
Atgal