logo
lt
en

Lietuvos ekspertai dalijosi reformų patirtimi su narystės ES siekiančių valstybių euroderybininkais

Rugsėjo 21 dieną, Ukrainos, Moldovos, Sakartvelo, Šiaurės Makedonijos, Albanijos, Juodkalnijos ir Serbijos vyriausieji derybininkai bei aukšto lygio pareigūnai sėmėsi patirties iš Lietuvos ekspertų antikorupcijos, policijos reformų, pasienio kontrolės, atliekų tvarkymo ir kitose srityse.

Dviejų dienų renginį „Kaip sėkmingai valdyti eurointegracijos procesą: geroji praktika, strateginis planavimas ir veiksmingas įgyvendinimas“ organizavo LR užsienio reikalų ministerija kartu su Europos Sąjungos Europos kaimynystės politikos ir plėtros derybų generaliniu direktoratu (DG NEAR).

Antrosios dienos seminarą moderavusi Užsienio reikalų ministerijos vystomojo bendradarbiavimo direktorė Rasa Kairienė pažymėjo, kad eurointegracinės patirties perėmimas iš kitų ES valstybių narių stojimo metu padėjo Lietuvai sėkmingai įgyvendinti reformas, tapti modernia vakarų pasaulio dalimi.

„Institucinio bendradarbiavimo, mūsų partnerių profesionalių patarimų dėka, radome geriausius, mūsų šaliai tinkamus reformų sprendimus, kurie lėmė sėkmingą kelią į Europos Sąjungą. Džiaugiamės galėdami šia patirtimi šiandien dalintis su kitomis šalimis, siekiančiomis narystės ES,“ – pabrėžė Rasa Kairienė.

Lietuva, per trumpą laikotarpį sėkmingai įgyvendinusi reformas ir beveik prieš du dešimtmečius tapusi ES nare, šiandien yra viena iš lyderių įgyvendinat ES „Dvynių programą“, skatinančią institucijas keistis sukaupta patirtimi. Europos Komisijos duomenimis, 2004-2023 m. Lietuva įgyvendino 136 Dvynių projektus.

Renginyje dalyvaujančios Albanija, Juodkalnija, Šiaurės Makedonija ir Serbija jau derasi dėl narystės ES. Ukraina ir Moldova yra pripažintos oficialiomis ES kandidatėmis, siekiančios derybas pradėti dar šiais metais, o Sakartvelas tikisi netrukus gauti ES kandidatės statusą.

Renginys finansuojamas ES TAIEX instrumento ir Užsienio reikalų ministerijos lėšomis.

Kitos naujienos

Lietuva skiria lėšų humanitariniams civilių Palestinos gyventojų poreikiams paremti
2023-11-29
Lietuva skiria lėšų humanitariniams civilių Palestinos gyventojų poreikiams paremti
Lietuvos indėlis padės tarptautinėms humanitarinėms organizacijoms Palestinoje tiekti maistą, vaistus, vandenį ir kitą gyvybiškai svarbią pagalbą
NKVC lankėsi Moldovos institucijų atstovų delegacija
2023-11-28
NKVC lankėsi Moldovos institucijų atstovų delegacija
Susitikimo metu NKVC ekspertai pristatė centro veikimo mechanizmus, 24/7 veikiančio situacijų centro funkcijas bei pasidalijo gerosiomis krizių prevencijos ir valdymo patirtimis.
Lietuva skirs 2 mln. eurų Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio iniciatyvai „Grūdai iš Ukrainos“
2023-11-25
Lietuva skirs 2 mln. eurų Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio iniciatyvai „Grūdai iš Ukrainos“
Rusija kariauja ne tik mūšio lauke, ji taip pat siekia sukelti pasaulinę maisto krizę, naikindama civilinę Ukrainos uostų infrastruktūrą ir grūdų saugyklas,
Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija – svarbiausiems 20-ies metų pasiekimams ir...
2023-11-24
Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija – svarbiausiems 20-ies metų pasiekimams ir ateities iššūkiams aptarti
Konferencijos metu Europos Parlamento, Komisijos, Jungtinių Tautų, EBPO ir kitų tarptautinių organizacijų atstovai dalinosi įžvalgomis kaip Lietuva, pasitelkdama sukauptą patirtį gali toliau stiprinti ir plėtoti partnerystes ir tapti aktyvesne...
Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija – svarbiausiems 20-ies metų darbams ir ateities...
2023-11-17
Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija – svarbiausiems 20-ies metų darbams ir ateities vizijai aptarti
Didelis dėmesys konferencijos metu bus skirtas Ukrainos atstatymui, Lietuvos įgyvendintų projektų patirčiai ir tolimesnei plėtrai aptarti.
EBPO Paramos vystymuisi komiteto aukšto lygio susitikime Lietuva akcentavo paramą Ukrainai ir...
2023-11-16
EBPO Paramos vystymuisi komiteto aukšto lygio susitikime Lietuva akcentavo paramą Ukrainai ir karo pasekmes viso...
Susitikime daugiausiai dėmesio skirta Darnaus vystymosi darbotvarkei, klimato kaitai bei Ukrainos atstatymui.
Atgal