logo
lt
en

Lietuvos inicijuotas projektas "Ateities mokykla Ukrainoje" - tarp sėkmės pavyzdžių festivalyje "New European Bauhaus"

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen Lietuvos iniciatyvą „Ateities mokykla Ukrainoje“ įvardijo kaip vieną iš sėkmės pavyzdžių, kalbėdama „New European Bauhaus“ festivalio atidarymo metu.

Lietuvos inicijuoto projekto tikslas – išrinkti geriausią architektūrinį pasiūlymą, kurio pagrindu būtų sukurtas adaptyvus techninis projektas Ukrainos mokyklų atstatymui.

Parengtas projektas padės ne tik sutaupyti lėšų ir laiko, bet ir sukurti šiuolaikinę, mokinių ir mokytojų poreikius geriausiai atitinkančią Ateities mokyklą Ukrainoje. 

Šiuo metu paskelbtas atviras tarptautinis architektūrinių idėjų konkursas, pasiūlymų laukiama iki 2024.05.23, o nugalėtoją planuojama paskelbti 2024 m. liepą.

Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondas šiam projektui įgyvendinti skyrė 500 tūkst. eurų. Projekto įgyvendinimą koordinuoja Centrinė projektų valdymo agentūra - CPVA. Daugiau informacijos: https://futureschoolforukraine.eu/ 

Ukrainos švietimo sistemos atkūrimas yra vienas iš Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo poliktikos prioritetų. Ukrainos švietimo ministerijos duomenimis, net 3 798 švietimo įstaigos nukentėjo nuo rusų plataus masto invazijos ir karinių antpuolių, 365 įstaigos buvo visiškai sugriautos.

Kitos naujienos

Atgal