Spalio 30 dieną Kišiniove įvyko Užsienio reikalų ministerijos projekto „Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministerijos administracinių ir institucinių gebėjimų ir valdymo stiprinimas“ baigiamasis renginys.
„Intensyvus, dvejus metus trukęs Lietuvos ir Moldovos diplomatų bendradarbiavimas, mokymų sesijos ES integracijos, ekonominės diplomatijos, strateginės komunikacijos srityje, neabejotinai palengvins Moldovos pasirengimą deryboms dėl narystės ES. Užbaigdami šį projektą atveriame naują puslapį tolesnei mūsų partnerystei,“ – sakė Rasa Kairienė, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo departamento direktorė.
Lietuva siekia aktyviai prisidėti prie Moldovos administracinių ir institucinių gebėjimų stiprinimo šaliai vykdant reformas ir besiruošiant stojimui į Europos sąjungą. Per pastaruosius metus buvo organizuoti patirties mainų vizitai ir mokymai Vilniuje, Briuselyje ir Kišiniove. Moldovos institucijoms pristatytas Lietuvos ekonominės diplomatijos modelis, surengti seminarai ir mokymai, siekiant pasidalinti Lietuvos ES integracijos patirtimi ir išmoktomis pamokomis, pristatyti ES reikalų koordinavimo modelis, ES institucinė sąranga ir kt. klausimai.
Lietuvos ekspertai taip pat dalinosi patirtimi su Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministerijos ir kitų institucijų atstovais hibridinių grėsmių valdymo, strateginės komunikacijos ir kovos su dezinformacija srityje. Pristatyta ilgametė Lietuvos patirtis ir parengtos rekomendacijos, kurios padėtų Moldovai ateityje reaguoti ir valdyti hibridines grėsmes bei dezinformaciją.
Projektas „Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministerijos administracinių ir institucinių gebėjimų ir valdymo stiprinimas“ įgyvendintas Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis 2022-2023 metais. Projekto vykdytojas – Centrinė projektų valdymo agentūra.