logo
lt
en

Lietuvos kapitalo įmonė pakviesta dalyvauti ES investicijų programos „Global Gateway“ patariamojoje grupėje

Rugsėjo 27 d. Europos Komisija į pirmąjį posėdį sukvietė ES „Gobal Gateway“ programos verslo patarėjų grupės narius. Naujai įsteigta grupė, vienijanti 60-ies Europos įmonių, verslo asociacijų vadovus arba vyresniuosius vadovus, padės Europos Komisijai skatinti bendradarbiavimą su privačiu sektoriumi, įgyvendinant „Global Gateway“ strategiją ir plėtojant svarbiausius jos projektus.

Europos Komisijos sprendimu į grupės veiklą buvo pakviesta Lietuvos kapitalo įmonė Global BOD Group.

Pasak EK pirmininkės Ursulos von der Leyen, „Global Gateway“ verslo patariamoji grupė leis glaudžiau bendradarbiauti įgyvendinant žaliąją ir skaitmeninę transformaciją ir tokiu būdu prisidės prie šalių partnerių bei ES ekonomikos augimo.

„Global BOD Group buvo pakviesta dalyvauti šioje iniciatyvoje ir teikti patarimus klimato ir energetikos srityje kartu su kitomis Europos lyderiaujančiomis energetikos pramonės įmonėmis ir asociacijomis. Tai puiki galimybė savo idėjomis ir patirtimi prisidėti prie Europos Komisijos iniciatyvos spartinti žaliąją transformaciją globaliu mastu. Džiugu, kad galėsime dalyvauti „Global Gateway“ projektų įgyvendinime  ir taip prisidėti prie žaliosios energetikos plėtros už ES ribų,“ – akcentuoja Vidmantas Janulevičius, Global BOD Group Valdybos pirmininkas.

„Global Gateway“ programa numato 2021-2027 m. sutelkti 300 mlrd. eurų vertės investicijų į skaitmenines technologijas, žaliąją energetiką, transporto tinklus, sveikatos ir švietimo sistemas, mokslinius tyrimus visame pasaulyje, daugiausia dėmesio skiriant besivystančioms šalims. Pabrėžiama, jog privataus sektoriaus dalyvavimas yra ypač svarbus norint sutelkti būtinas investicijas ir įgyvendinti programą.

Europos Komisija Verslo patarėjų grupės narius ir stebėtojus atrinko paskelbus kvietimą teikti paraiškas 2023 m. kovo mėn. Grupės nariai skiriami trejiems metams ir atstovauja įvairias įmones – nuo mažų ir vidutinių iki didelių korporacijų, prekybos ir verslo asociacijų. Europos finansų institucijos ir kredito agentūros yra Verslo patarėjų grupės stebėtojos.

Verslo patarėjų grupė taip pat atliks svarbų vaidmenį pirmajame aukšto lygio „Global Gateway“ forume, kurį inicijuoja EK pirmininkė U. von der Leyen šių metų spalio 25–26 d. Briuselyje.

Kitos naujienos

Lietuva skiria lėšų humanitariniams civilių Palestinos gyventojų poreikiams paremti
2023-11-29
Lietuva skiria lėšų humanitariniams civilių Palestinos gyventojų poreikiams paremti
Lietuvos indėlis padės tarptautinėms humanitarinėms organizacijoms Palestinoje tiekti maistą, vaistus, vandenį ir kitą gyvybiškai svarbią pagalbą
NKVC lankėsi Moldovos institucijų atstovų delegacija
2023-11-28
NKVC lankėsi Moldovos institucijų atstovų delegacija
Susitikimo metu NKVC ekspertai pristatė centro veikimo mechanizmus, 24/7 veikiančio situacijų centro funkcijas bei pasidalijo gerosiomis krizių prevencijos ir valdymo patirtimis.
Lietuva skirs 2 mln. eurų Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio iniciatyvai „Grūdai iš Ukrainos“
2023-11-25
Lietuva skirs 2 mln. eurų Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio iniciatyvai „Grūdai iš Ukrainos“
Rusija kariauja ne tik mūšio lauke, ji taip pat siekia sukelti pasaulinę maisto krizę, naikindama civilinę Ukrainos uostų infrastruktūrą ir grūdų saugyklas,
Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija – svarbiausiems 20-ies metų pasiekimams ir...
2023-11-24
Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija – svarbiausiems 20-ies metų pasiekimams ir ateities iššūkiams aptarti
Konferencijos metu Europos Parlamento, Komisijos, Jungtinių Tautų, EBPO ir kitų tarptautinių organizacijų atstovai dalinosi įžvalgomis kaip Lietuva, pasitelkdama sukauptą patirtį gali toliau stiprinti ir plėtoti partnerystes ir tapti aktyvesne...
Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija – svarbiausiems 20-ies metų darbams ir ateities...
2023-11-17
Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija – svarbiausiems 20-ies metų darbams ir ateities vizijai aptarti
Didelis dėmesys konferencijos metu bus skirtas Ukrainos atstatymui, Lietuvos įgyvendintų projektų patirčiai ir tolimesnei plėtrai aptarti.
EBPO Paramos vystymuisi komiteto aukšto lygio susitikime Lietuva akcentavo paramą Ukrainai ir...
2023-11-16
EBPO Paramos vystymuisi komiteto aukšto lygio susitikime Lietuva akcentavo paramą Ukrainai ir karo pasekmes viso...
Susitikime daugiausiai dėmesio skirta Darnaus vystymosi darbotvarkei, klimato kaitai bei Ukrainos atstatymui.
Atgal