logo
lt
en

Lietuvos lėšomis pastatytoje mokykloje Irake – įkurtuvių nuotaikos

Lapkričio 1 dieną šiaurės Irako Ninewa gubernijos Sindžaro rajone atidaryta vietos jazidų bendruomenės vaikams skirta Mahmudijos pradinė mokykla. Naujai įrengtoje šešių klasių mokykloje, aprūpintoje būtinomis ugdymo priemonėmis ir kokybiška įranga, mokysis daugiau nei 161 mokinys.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad idėja, užsimezgusi prieš mažiau nei metus Vilniuje vykusiuose pokalbiuose su Nadia Murad, užsienio reikalų ministerijos ir tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Nadios iniciatyva“ dėka tapo tikrove. Tai, kad mokyklos projektas įgyvendintas per labai trumpą laiką, rodo, koks svarbus yra švietimas karo paliestai vietos bendruomenei. Net ir gyvendami sunkiausiomis sąlygomis, žmonės gebėjo susitelkti, kad išpildytų kuklią, bet labai prasmingą ir svarbią svajonę – leisti vaikus į mokyklą. Viliuosi, kad sukurtos išsilavinimo galimybės prisidės prie jazidų ir kitų pažeidžiamų šiaurės Irako bendruomenių kuo spartesnio grįžimo į pilnavertį gyvenimą“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

„Padėdami vaikams, nukentėjusiems nuo karo, sugrįžti į mokyklas, padedame kurti saugesnę ir stabilesnę jų ateitį, sudarome sąlygas tėvams integruotis į darbo rinką savo šalyje. Šiuo požiūriu investicijos į švietimą yra vienos prasmingiausių“, – pažymėjo užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Mokyklos pastatymo Irake idėja užsimezgė 2021 metais Nobelio taikos premijos laureatės, Jungtinių tautų geros valios ambasadorės Nadios Murad susitikimų su Ministre Pirmininke I. Šimonyte bei užsienio reikalų ministru G. Landsbergiu metu, aptariant jazidų etnoreliginės bendruomenės Irake išsilavinimo, nelegalios migracijos, saugumo ir stabilumo užtikrinimo regione klausimus.

Atsižvelgiant į jazidų bendruomenės, išgyvenusios "Islamo valstybės” genocidą 2014 metais, poreikius bei Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo kryptis Artimųjų rytų šalyse, Lietuva skyrė 150 tūkstančių eurų Mahmudijos pradinei mokyklai pastatyti. Projektą įgyvendino tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Nadios iniciatyva“. Šios organizacijos tikslas yra padėti atkurti tvarią Sindžaro jazidų bendruomenę konflikto metu išgyvenusią seksualinį smurtą, remti švietimo, sveikatos apsaugos ir socialinių paslaugų teikimą.

„Nadios iniciatyva” džiaugiasi galėdama bendradarbiauti su Lietuvos užsienio reikalų ministerija įgyvendinant tokį svarbų projektą. Atkurdami Sindžaro provincijos švietimo sistemą mes geriname žmonių, grįžusių į regioną, gyvenimo sąlygas ir palengviname viduje perkeltų asmenų saugų grįžimą namo. Mūsų organizacijos siekis yra užtikrinti jazidų ir kitų pažeidžiamų Irako bendruomenių galimybes gauti išsilavinimą”, – teigė "Nadios iniciatyva” vykdantysis direktorius Abid Shamdeen.

Užsienio reikalų ministerijos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai lėšomis 2018-2022 metais įgyvendinamas dar vienas švietimo projektas Irake „Artimųjų Rytų mokslo programa“, kuriam skirta 127 tūkstančiai eurų.

Kitos naujienos

„Infobalt“ padės Palestinos studentams pritaikyti dirbtinio intelekto žinias praktikoje
2023-05-11
„Infobalt“ padės Palestinos studentams pritaikyti dirbtinio intelekto žinias praktikoje
Lietuvos skaitmeninių technologijų asociacija „Infobalt“ tęsia vystomojo bendradarbiavimo projektus užsienio šalyse – šiuo metu jau pradėtas vykdyti antrasis projektas Palestinoje.
Viceministras M. Adomėnas: Turime mažinti besivystančių šalių priklausomybę nuo rusiškų ir...
2023-05-04
Viceministras M. Adomėnas: Turime mažinti besivystančių šalių priklausomybę nuo rusiškų ir baltarusiškų trąšų,...
Kalbėdami su šalimis partnerėmis turime pasiųsti aiškią žinią – sankcijų nešvelninsime, Rusija pralaimės šį karą, tad Globaliųjų pietų šalims svarbu atsiriboti nuo Rusijos ir mažinti savo priklausomybę
Seime pristatyta Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos 2022 metų ataskaita
2023-05-03
Seime pristatyta Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos 2022 metų ataskaita
Lietuvos oficiali parama vystymuisi išaugo dvigubai, ir tai buvo vienas iš reikšmingiausių pokyčių, lyginant su kitomis šalimis.
Šiaurės ir Baltijos šalių susitikime sutarta glaudžiau koordinuoti veiksmus vystomojo...
2023-04-27
Šiaurės ir Baltijos šalių susitikime sutarta glaudžiau koordinuoti veiksmus vystomojo bendradarbiavimo srityje
Susitikimo metu R. Kairienė pristatė Lietuvos įgyvendinamus Ukrainos atstatymo projektus, taip pat veiklas klimato kaitos, lyčių lygybės, skaitmenizacijos srityse
Bučoje aplankytas moterų centras, kurio steigimą parėmė ir Lietuva
2023-04-21
Bučoje aplankytas moterų centras, kurio steigimą parėmė ir Lietuva
Paramos centre moterims sukurta saugi aplinka, padedanti įveikti traumas, atsitiesti, grįžti į darbą ar mokymosi įstaigas.
Lietuva sėkmingai įgyvendina atstatymo projektus Ukrainoje
2023-04-20
Lietuva sėkmingai įgyvendina atstatymo projektus Ukrainoje
Vizito metu Ukrainos bendruomenei ir žiniasklaidos atstovams oficialiai pristatyta mobilioji gyvenvietė Borodiankoje, skirta gyventi 36 namų netekusioms šeimoms.
Atgal