logo
lt
en

Viceministras M. Adomėnas: palestiniečių verslo misija padės sustiprinti jau užmegztus dvišalius kontaktus maisto, IT, turizmo srityse

Kovo 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas susitiko su Palestinos ekonomikos ministru Khaled Osaily, kuris lankosi Lietuvoje kartu su palestiniečių verslo misija.

„Lietuvos ir Palestinos ekonominiai santykiai turi perspektyvų plėtotis, Lietuvos verslo atstovai pastaraisiais metais ne kartą lankėsi Palestinoje, palestiniečių atsakomoji verslo misija padės sustiprinti jau užmegztus kontaktus maisto ir žemės ūkio, turizmo, informacinių technologijų ir žiedinės ekonomikos srityse“, – pabrėžė viceministras M. Adomėnas.

Jis taip pat padėkojo už sklandžiai suorganizuotą neseniai vykusį užsienio reikalų ministro G. Landsbergio vizitą Palestinoje.

Palestinos delegacija Lietuvoje susitiko su ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite, žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku, dalyvavo Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų renginyje, kur pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas tarp Vilniaus ir Betliejaus prekybos ir pramonės rūmų. Kaune palestiniečių delegacija dalyvavo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų renginyje, Birštone svečiams buvo pristatytas turizmo sektorius. Kh. Osaily taip pat susitiks su Aplinkos projektų valdymo agentūros atstovais, kurie ministrui pristatys taromatų ir depozito sistemą Lietuvoje.

Dvišalė Lietuvos ir Palestinos prekybos apyvarta 2022 metais sudarė 2,9 mln. EUR (13% daugiau nei 2021 metais). Beveik visą prekybos apyvartą sudarė lietuviškos kilmės eksportas į Palestiną. Lietuva eksportavo alyvas, tepalus ir įvairius maisto produktus.

Lietuva nuosekliai palaiko ryšius su Palestina vystomojo bendradarbiavimo srityje – stiprina moterų įgalinimo iniciatyvas informacinių technologijų, žemės ūkio sektoriuose.

2022 m. Lietuvos Respublikos ryšių su Palestina biuro ir asociacijos „INFOBALT“ iniciatyva įgyvendintas projektas „Palestinos moterų įgalėjimas dalyvauti skaitmeniniame versle (PWpower). Projekto veiklos suteikė dalyvėms technologinio verslumo, savarankiško skaitmeninių verslų kūrimo žinių ir praktinių įgūdžių, galimybę užmegzti ryšius su ES valstybių inovatyviais skaitmeninių technologijų verslais, visų pirma startuoliais ir jų ugdymo ekosistemomis. Įgyvendinus projektą Lietuva Palestinoje tapo žinoma kaip viena iš Europos skaitmeninių technologijų lyderių.

2022 m. Lietuvos Respublikos ryšių su Palestina biuro pastangomis Birzeito bendruomenėje įrengtas išmanusis šiltnamis, kurio tikslas - užtikrinti didesnį maisto prieinamumą pabėgėlių stovykloje gyvenančioms moterims ir jų šeimoms, suteikti moterims galimybę dirbti ir gauti papildomų pajamų pardavus išmaniajame šiltnamyje užaugintą produkciją, sustiprinti jų vaidmenį sprendžiant bendruomenės klausimus, didinti moterų pasitikėjimą savimi, skatinti imtis naujų iniciatyvų, plėtoti ryšius.

Kitos naujienos

„Infobalt“ padės Palestinos studentams pritaikyti dirbtinio intelekto žinias praktikoje
2023-05-11
„Infobalt“ padės Palestinos studentams pritaikyti dirbtinio intelekto žinias praktikoje
Lietuvos skaitmeninių technologijų asociacija „Infobalt“ tęsia vystomojo bendradarbiavimo projektus užsienio šalyse – šiuo metu jau pradėtas vykdyti antrasis projektas Palestinoje.
Viceministras M. Adomėnas: Turime mažinti besivystančių šalių priklausomybę nuo rusiškų ir...
2023-05-04
Viceministras M. Adomėnas: Turime mažinti besivystančių šalių priklausomybę nuo rusiškų ir baltarusiškų trąšų,...
Kalbėdami su šalimis partnerėmis turime pasiųsti aiškią žinią – sankcijų nešvelninsime, Rusija pralaimės šį karą, tad Globaliųjų pietų šalims svarbu atsiriboti nuo Rusijos ir mažinti savo priklausomybę
Seime pristatyta Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos 2022 metų ataskaita
2023-05-03
Seime pristatyta Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos 2022 metų ataskaita
Lietuvos oficiali parama vystymuisi išaugo dvigubai, ir tai buvo vienas iš reikšmingiausių pokyčių, lyginant su kitomis šalimis.
Šiaurės ir Baltijos šalių susitikime sutarta glaudžiau koordinuoti veiksmus vystomojo...
2023-04-27
Šiaurės ir Baltijos šalių susitikime sutarta glaudžiau koordinuoti veiksmus vystomojo bendradarbiavimo srityje
Susitikimo metu R. Kairienė pristatė Lietuvos įgyvendinamus Ukrainos atstatymo projektus, taip pat veiklas klimato kaitos, lyčių lygybės, skaitmenizacijos srityse
Bučoje aplankytas moterų centras, kurio steigimą parėmė ir Lietuva
2023-04-21
Bučoje aplankytas moterų centras, kurio steigimą parėmė ir Lietuva
Paramos centre moterims sukurta saugi aplinka, padedanti įveikti traumas, atsitiesti, grįžti į darbą ar mokymosi įstaigas.
Lietuva sėkmingai įgyvendina atstatymo projektus Ukrainoje
2023-04-20
Lietuva sėkmingai įgyvendina atstatymo projektus Ukrainoje
Vizito metu Ukrainos bendruomenei ir žiniasklaidos atstovams oficialiai pristatyta mobilioji gyvenvietė Borodiankoje, skirta gyventi 36 namų netekusioms šeimoms.
Atgal