logo
lt
en

Viceministras S. Šatūnas: tarptautiniai partneriai pripažįsta Lietuvos įdirbį Ukrainos atstatyme ir vis dažniau jungiasi į Lietuvos inicijuotus projektus

Lapkričio 14 dieną įvyko Nacionalinės vystomojo bendradarbiavimo komisijos posėdis, kuriame daugiausia dėmesio skirta Ukrainos atstatymui ir atsigavimui, Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ekosistemos stiprinimui bei šių metų rezultatų ir ateities planų aptarimui.

Kalbėdamas apie šių metų veiklą, užsienio reikalų viceministras ir Komisijos pirmininkas Simonas Šatūnas pažymėjo, jog svarus Lietuvos indėlis remiant Ukrainą kartu lemia ir didesnį dėmesį vystomojo bendradarbiavimo politikai Lietuvoje - spalio 9 d. Vyriausybė patvirtinto URM vadovaujamos darbo grupės parengtas Lietuvos įsitraukimo į Ukrainos atstatymą ir atsigavimą gaires 2024-2027 m., kurių tikslas - užtikrinti efektyvų ir nuoseklų Lietuvos institucijų, verslo ir nevyriausybinių organizacijų įsitraukimą į Rusijos karo niokojamos šalies atstatymą. „Reikšmingai auga Lietuvos nacionalinė parama projektams Ukrainoje. Tai pastebi ir pripažįsta tarptautiniai partneriai vis dažniau ir plačiau į partnerystės su Lietuva jungdamiesi Ukrainoje. Tai solidus mūsų veiklos pripažinimas“, - sakė S. Šatūnas. Viceministro pastebėjimu, dėl žymiai išaugusių paramos srautų kyla poreikis efektyvesniam tarpinstituciniam veiksmų koordinavimui ir politikos suderinamumo užtikrinimui. Akcentuota ir būtinybė mobilizuoti kitus finansavimo šaltinius – kartu su naujais partneriais sutelkti resursai garantuos geresnius rezultatus ir atneš daugiau naudos Ukrainos žmonėms.

Nacionalinės vystomojo bendradarbiavimo komisijos nariams buvo pristatytas nuo 2023 m. rugsėjo Užsienio reikalų ministerijos su  Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertų komanda įgyvendinamo  Europos Komisijos finansuojamo projekto „Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ekosistemos stiprinimas: suderinamumas, partnerystės, poveikis” metu parengtas veiksmų planas. Tikimasi, kad plane numatytos priemonės ir veiksmai padės sustiprinti Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos nacionalinį nuoseklumą ir sukurti naujus įrankius privačiam sektoriui, pilietinei visuomenei bei kitiems tarptautiniams donorams įtraukti.

Nacionalinė nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma pasidalijo metinės vystomojo bendradarbiavimo konferencijos metu vykusių praktinių dirbtuvių apibendrinimu - idėjomis būsimoms Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo strateginėms kryptims 2026 - 2030 m. laikotarpiui, kurių parengimą koordinuos Užsienio reikalų ministerija.

Centrinė projektų valdymo agentūra Komisijos nariams pristatė šių metų agentūros veiklos retrospektyvą, įskaitant Lietuvos įsitraukimą į Ukrainos atstatymą, finansavimo pritraukimo tendencijas bei Europos Sąjungos Dvynių programos ir Europos Komisijos netiesioginio valdymo projektų dinamiką.

Komisijos nariams buvo pristatyti Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo departamento ir programos „Kurk Lietuvai“ įgyvendinto projekto, kuriuo siekiama didinti privataus sektoriaus įtraukimą į vystomąjį bendradarbiavimą žaliųjų inovacijų srityje, rezultatai. Tikimasi, kad vienas šių rezultatų – parengtas žaliųjų sprendimų katalogas - palengvins Lietuvoje kuriamų žaliųjų inovacijų plėtrą į naujas rinkas besivystančiose šalyse partnerėse.

Nacionalinė vystomojo bendradarbiavimo komisija sudaryta vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos įstatymu. Ją sudaro Lietuvos valstybės institucijų, nevyriausybinių organizacijų ir asocijuotų verslo struktūrų atstovai. Komisijos tikslas – koordinuoti Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos formavimą ir įgyvendinimą.

Kitos naujienos

Kartu su ES ir Danija Lietuva pradeda įgyvendinti 14 mln. eurų vertės programą, skirtą narystės...
2025-01-22
Kartu su ES ir Danija Lietuva pradeda įgyvendinti 14 mln. eurų vertės programą, skirtą narystės ES siekiančiai Ukrainai
Programa padės Ukrainos institucijoms geriau koordinuoti stojimo į ES procesą ir įgyvendinti būtinas reformas.
Lietuva - viena didžiausių Ukrainos rėmėjų atkuriant sugriautą energetikos infrastruktūrą
2025-01-14
Lietuva - viena didžiausių Ukrainos rėmėjų atkuriant sugriautą energetikos infrastruktūrą
Lietuva patenka į penketuką ES valstybių narių, kurios Ukrainai suteikė daugiausia elektros energijos generatorių ir transformatorių nuo Rusijos plataus masto karo pradžios.
Lietuva prisideda prie Ukrainos telekomunikacijų sektoriaus atstatymo – skiriamas 20 tūkst. eurų...
2024-12-23
Lietuva prisideda prie Ukrainos telekomunikacijų sektoriaus atstatymo – skiriamas 20 tūkst. eurų įnašas į ITU fondą
Įnašas padės finansuoti ryšio stočių atstatymo planavimą ir projektavimą.
Trijų Baltijos šalių konsultacijose aptarti Ukrainos atstatymo ir vystomojo bendradarbiavimo...
2024-12-11
Trijų Baltijos šalių konsultacijose aptarti Ukrainos atstatymo ir vystomojo bendradarbiavimo klausimai
Rasa Kairienė pristatė Lietuvos įsitraukimo į Ukrainos atsigavimą ir atstatymą gaires 2024 – 2027 m., įgyvendinamas ir numatytas veiklas
Lietuva padeda vaikams iš labiausiai nukentėjusių Ukrainos regionų mokytis nuotoliniu būdu
2024-12-05
Lietuva padeda vaikams iš labiausiai nukentėjusių Ukrainos regionų mokytis nuotoliniu būdu
Sumų regiono mokykoms, esančiioms greta pasienio ir fronto, pristatyti nešiojamieji kompiuteriai, kurie palengvins vaikų mokymąsi
Lietuva paskelbė apie planuojamą įnašą pabėgėliams remti
2024-12-03
Lietuva paskelbė apie planuojamą įnašą pabėgėliams remti
Lietuva, prisidėdama prie JT Vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuro vykdomos pagalbos pabėgėliams 2025 m. veiklos, skyrė 200 tūkstančių eurų įnašą, pusę šios sumos tikslingai skirdama Ukrainos namų atstatymo programai.
Atgal