logo
lt
en

Vilniuje telkiama parama ES narystės siekiančioms šalims

Rugsėjo 20 dieną, užsienio reikalų viceministrės Jovitos Neliupšienės kvietimu, Vilniuje pirmą kartą susitinka narystės Europos Sąjungoje (ES) siekiančių šalių – Ukrainos, Moldovos, Sakartvelo (vadinamojo Asocijuotojo trejeto), Šiaurės Makedonijos, Albanijos, Juodkalnijos ir Serbijos – vyriausieji derybininkai ir aukšto lygio pareigūnai, su kuriais integracijos į ES sėkmės patirtimi dalinsis Baltijos valstybių buvusieji vyriausieji derybininkai.

Dviejų dienų seminarą „Kaip sėkmingai valdyti eurointegracijos procesą: geroji praktika, strateginis planavimas ir veiksmingas įgyvendinimas“ organizuoja LR užsienio reikalų ministerija kartu su Europos Sąjungos Europos kaimynystės politikos ir plėtros derybų generaliniu direktoratu (DG NEAR).

Atidarydama renginį užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė pažymėjo, kad Lietuva yra viena aktyviausių ES plėtros rėmėjų ir konkrečiais veiksmais siekia padėti aspirantėms laiku bei kokybiškai pasiruošti narystei ES.

„Džiaugiamės, kad Europos Sąjungos plėtros politika per pastaruosius metus įgavo naują pagreitį, nes esame įsitikinę, kad būtent plėtra sustiprins saugumą Europoje bei, tikėtina, taps kitų Bendrijos politikų varomąja jėga. Narystės ES laukiamasis turėtų tapti sporto sale, skirta intensyviai kandidačių treniruotei rengiantis svarbiausiam tikslui – prisijungimui prie ES“, - teigė viceministrė.

Kalbėdama apie mūsų šalies patirtį, viceministrė pabrėžė, kad Lietuva, per trumpą laikotarpį sėkmingai nuėjusi savo eurointegracijos kelią ir beveik prieš du dešimtmečius tapusi pilnaverte ES šeimos nare, šiandien yra pasirengusi prisiimti lyderės vaidmenį dalinantis patirtimi, kuri padėtų Vakarų Balkanų bei Asocijuotojo trejeto šalims palengvinti ir sutrumpinti eurointegracijos kelią.

Renginyje dalyvaujančios Albanija, Juodkalnija, Šiaurės Makedonija ir Serbija jau derasi dėl narystės ES. Ukraina ir Moldova yra pripažintos oficialiomis ES kandidatėmis, siekiančios derybas pradėti dar šiais metais, o Sakartvelas tikisi netrukus gauti ES kandidatės statusą. Rusijos karas prieš Ukrainą ir 2022 m. birželio mėn. ES vadovų sprendimas suteikti šalių kandidačių statusą Ukrainai ir Moldovai paskatino diskusijas ir dėl Vakarų Balkanų šalių kandidačių ir potencialių šalių kandidačių integracijos į ES proceso paspartinimo.

Renginys finansuojamas ES TAIEX instrumento ir Užsienio reikalų ministerijos lėšomis.

Kitos naujienos

Lietuva skiria lėšų humanitariniams civilių Palestinos gyventojų poreikiams paremti
2023-11-29
Lietuva skiria lėšų humanitariniams civilių Palestinos gyventojų poreikiams paremti
Lietuvos indėlis padės tarptautinėms humanitarinėms organizacijoms Palestinoje tiekti maistą, vaistus, vandenį ir kitą gyvybiškai svarbią pagalbą
NKVC lankėsi Moldovos institucijų atstovų delegacija
2023-11-28
NKVC lankėsi Moldovos institucijų atstovų delegacija
Susitikimo metu NKVC ekspertai pristatė centro veikimo mechanizmus, 24/7 veikiančio situacijų centro funkcijas bei pasidalijo gerosiomis krizių prevencijos ir valdymo patirtimis.
Lietuva skirs 2 mln. eurų Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio iniciatyvai „Grūdai iš Ukrainos“
2023-11-25
Lietuva skirs 2 mln. eurų Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio iniciatyvai „Grūdai iš Ukrainos“
Rusija kariauja ne tik mūšio lauke, ji taip pat siekia sukelti pasaulinę maisto krizę, naikindama civilinę Ukrainos uostų infrastruktūrą ir grūdų saugyklas,
Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija – svarbiausiems 20-ies metų pasiekimams ir...
2023-11-24
Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija – svarbiausiems 20-ies metų pasiekimams ir ateities iššūkiams aptarti
Konferencijos metu Europos Parlamento, Komisijos, Jungtinių Tautų, EBPO ir kitų tarptautinių organizacijų atstovai dalinosi įžvalgomis kaip Lietuva, pasitelkdama sukauptą patirtį gali toliau stiprinti ir plėtoti partnerystes ir tapti aktyvesne...
Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija – svarbiausiems 20-ies metų darbams ir ateities...
2023-11-17
Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferencija – svarbiausiems 20-ies metų darbams ir ateities vizijai aptarti
Didelis dėmesys konferencijos metu bus skirtas Ukrainos atstatymui, Lietuvos įgyvendintų projektų patirčiai ir tolimesnei plėtrai aptarti.
EBPO Paramos vystymuisi komiteto aukšto lygio susitikime Lietuva akcentavo paramą Ukrainai ir...
2023-11-16
EBPO Paramos vystymuisi komiteto aukšto lygio susitikime Lietuva akcentavo paramą Ukrainai ir karo pasekmes viso...
Susitikime daugiausiai dėmesio skirta Darnaus vystymosi darbotvarkei, klimato kaitai bei Ukrainos atstatymui.
Atgal