logo
lt
en

Lietuvos Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondas kviečia teikti paraiškas projektams

Kviečiame teikti paraiškas Lietuvos Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo (toliau – Fondas) projektams, kuriais būtų perduodama Lietuvos geroji patirtis šalims partnerėms skaitmeninės transformacijos, eurointegracijos, kovos su dezinformacija, ekonominės gerovės kūrimo ir psichosocialinės sveikatos stiprinimo srityse.

Fondo tarybos sprendimu, kovo 15 d. paskelbta vienuolika koncepcijų projektams, kurie būtų įgyvendinami Ukrainoje, Moldovoje, Sakartvele, Armėnijoje, Uzbekistane, Irake, Kenijoje.

Atsižvelgiant į Rusijos karą Ukrainoje, Fondas planuoja skirti finansavimą projektams, padėsiantiems karo traumas patyrusiems Ukrainos žmonėms gauti kokybiškas psichosocialinės ir fizinės reabilitacijos paslaugas. Taip pat finansavimą numatoma skirti veikloms, skatinančioms Ukrainos, Moldovos ir Sakartvelo demokratines reformas, būtinas siekiant narystės Europos Sąjungoje.

Šalių partnerių demokratijos, pilietinės visuomenės stiprinimui svarbi parama nepriklausomos žiniasklaidos priemonėms, žurnalistams, gebėjimams atpažinti ir reaguoti į dezinformaciją – šiuo tikslu Fondas numato skirti finansavimą veikloms, stiprinančioms strateginę komunikaciją Moldovoje bei nepriklausomą baltarusių žiniasklaidą. 

Didelis dėmesys paskelbtame Fondo kvietime skiriamas ir inovacijoms – tikimasi sulaukti novatoriškų sprendimų, įgalinančių spręsti iššūkius su kuriais susiduria šalys partnerės švietimo, lyčių lygybės, atsinaujinančios energetikos, klimato kaitos, infrastruktūros ir pramonės srityse. Koncepcija „Inovacijos tvariam vystymuisi“ siekiama paskatinti naujų technologijų, verslo modelių, taikomųjų tyrimų plėtrą ir pritaikymą vystomojo bendradarbiavimo veikloje, naujų praktinių sprendimų radimą kylantiems šalių partnerių poreikiams atliepti.

Tikimasi, kad Fondo lėšomis finansuojami projektai padės veiksmingiau įgyvendinti darnaus vystymosi tikslus valstybėse partnerėse, stiprins jų ryšius su Lietuva, atvers daugiau bendradarbiavimo galimybių verslo, aplinkos apsaugos, viešojo administravimo, švietimo ir kitose srityse.

Bendra planuojama finansavimo suma – 1 000 000 eurų. Projektų paraiškas gali teikti Lietuvos ir užsienio valstybių juridiniai asmenys, kitos organizacijos, jų padaliniai ir fiziniai asmenys.

Detali informacija apie finansuojamas veiklas, reikalavimus pareiškėjams, projektų paraiškų teikimą ir vertinamą skelbiama Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) internetiniame puslapyje lietuvių ir anglų kalbomis.

Paraiškų teikimo terminas – 2023 metų balandžio 28 d. 16 val.

Kovo 27 dieną vyks informacinis renginys visiems besidomintiems potencialiems pareiškėjams, į kurį užsiregistruoti galima CPVA puslapyje.

Kitos naujienos

„Infobalt“ padės Palestinos studentams pritaikyti dirbtinio intelekto žinias praktikoje
2023-05-11
„Infobalt“ padės Palestinos studentams pritaikyti dirbtinio intelekto žinias praktikoje
Lietuvos skaitmeninių technologijų asociacija „Infobalt“ tęsia vystomojo bendradarbiavimo projektus užsienio šalyse – šiuo metu jau pradėtas vykdyti antrasis projektas Palestinoje.
Viceministras M. Adomėnas: Turime mažinti besivystančių šalių priklausomybę nuo rusiškų ir...
2023-05-04
Viceministras M. Adomėnas: Turime mažinti besivystančių šalių priklausomybę nuo rusiškų ir baltarusiškų trąšų,...
Kalbėdami su šalimis partnerėmis turime pasiųsti aiškią žinią – sankcijų nešvelninsime, Rusija pralaimės šį karą, tad Globaliųjų pietų šalims svarbu atsiriboti nuo Rusijos ir mažinti savo priklausomybę
Seime pristatyta Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos 2022 metų ataskaita
2023-05-03
Seime pristatyta Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos 2022 metų ataskaita
Lietuvos oficiali parama vystymuisi išaugo dvigubai, ir tai buvo vienas iš reikšmingiausių pokyčių, lyginant su kitomis šalimis.
Šiaurės ir Baltijos šalių susitikime sutarta glaudžiau koordinuoti veiksmus vystomojo...
2023-04-27
Šiaurės ir Baltijos šalių susitikime sutarta glaudžiau koordinuoti veiksmus vystomojo bendradarbiavimo srityje
Susitikimo metu R. Kairienė pristatė Lietuvos įgyvendinamus Ukrainos atstatymo projektus, taip pat veiklas klimato kaitos, lyčių lygybės, skaitmenizacijos srityse
Bučoje aplankytas moterų centras, kurio steigimą parėmė ir Lietuva
2023-04-21
Bučoje aplankytas moterų centras, kurio steigimą parėmė ir Lietuva
Paramos centre moterims sukurta saugi aplinka, padedanti įveikti traumas, atsitiesti, grįžti į darbą ar mokymosi įstaigas.
Lietuva sėkmingai įgyvendina atstatymo projektus Ukrainoje
2023-04-20
Lietuva sėkmingai įgyvendina atstatymo projektus Ukrainoje
Vizito metu Ukrainos bendruomenei ir žiniasklaidos atstovams oficialiai pristatyta mobilioji gyvenvietė Borodiankoje, skirta gyventi 36 namų netekusioms šeimoms.
Atgal