logo
lt
en

Seime pristatyta Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos 2022 metų ataskaita

2023 m. gegužės 2 d. Užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė Seimo Užsienio reikalų komiteto nariams pristatė 2022 metų Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos įgyvendinimo ataskaitą.

„Rusijos karo akivaizdoje Lietuva vieningai ir sutelktai remia Ukrainą, skiria beprecedentę humanitarinę ir finansinę pagalbą, priima karo pabėgėlius, įgyvendina atstatymo projektus. Svarbu pabrėžti, jog tai darome nemažindami savo įsipareigojimų kitoms šalims partnerėms. Dėl šios priežasties, EBPO duomenimis, Lietuvos oficiali parama vystymuisi išaugo dvigubai, ir tai buvo vienas iš reikšmingiausių pokyčių, lyginant su kitomis šalimis,“ – sakė viceministrė J. Neliupšienė.

Valstybės institucijoms ir savivaldybėms pateikus oficialius duomenis apskaičiuota, kad 2022 metais Lietuvos oficiali parama vystymuisi (OPV) sudarė 187,46 mln. eurų, arba 0,29 proc. bendrųjų nacionalinių pajamų (BNP). Lyginant su 2021 metais šis rodiklis išaugo 121,6 proc. Tai leido reikšmingai priartėti prie tarptautinio įsipareigojimo iki 2030 metų oficialiai paramai kasmet skirti 0,33 proc. BNP. Seimo užsienio reikalų komitetas teigiamai įvertino rezultatus, pateiktą ataskaitą ir pabrėžė vystomojo bendradarbiavimo svarbą kuriant tarptautines partnerystes.

„Labai svarbu Vyriausybei, jos atsakingoms valstybės ir savivaldybių institucijoms toliau tęsti paramą Ukrainai ir kitoms šalims partnerėms, rasti papildomų galimybių finansuoti paramą vystymuisi ir teikti humanitarinę pagalbą,“ – sakė komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis.

2022 metais Užsienio reikalų ministerija aktyviai dalyvavo dvišalėje ir daugiašalėje vystomojo bendradarbiavimo veikloje, įgyvendino 37 projektus. Rytų Kaimynystės šalyse didžiausias dėmesys skirtas eurointegracijos, kovos su dezinformacija, pilietinės visuomenės stiprinimo, aplinkosaugos klausimams. Pažymėtina parama Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministerijai bei sėkmingi tęstiniai projektai Armėnijoje transporto saugos ir gėrimų pakuočių rūšiavimo (depozito sistemos) srityse. Siekiant šalinti nelegalios migracijos prielaidas įgyvendinti projektai Irake, Palestinoje, Indijoje, ir PAR.

Plačiau: Užsienio reikalų ministerijos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos įgyvendinimo 2022 metų ataskaita

Kitos naujienos

Lietuvos kapitalo įmonė pakviesta dalyvauti ES investicijų programos „Global Gateway“...
2023-09-27
Lietuvos kapitalo įmonė pakviesta dalyvauti ES investicijų programos „Global Gateway“ patariamojoje grupėje
Europos Komisijos sprendimu į grupės veiklą buvo pakviesta Lietuvos kapitalo įmonė Global BOD Group.
G. Landsbergis Niujorke susitiko su Butano bei Mianmaro atstovais: „Istorija mums nuolat primena,...
2023-09-23
G. Landsbergis Niujorke susitiko su Butano bei Mianmaro atstovais: „Istorija mums nuolat primena, kad ir mažų šalių...
Aptartas bendradarbiavimas kibernetinio saugumo, švietimo, ekonominės veiklos diversifikavimo bei kitose srityse.
Kenijos pašto korporacija didins skaitmeninių paslaugų prieinamumą remdamasi Lietuvos ekspertų...
2023-09-22
Kenijos pašto korporacija didins skaitmeninių paslaugų prieinamumą remdamasi Lietuvos ekspertų patirtimi
Užsienio reikalų ministerija prisideda prie šio projekto įgyvendinimo skirdama lėšų iš Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo.
Vilniuje telkiama parama ES narystės siekiančioms šalims
2023-09-22
Vilniuje telkiama parama ES narystės siekiančioms šalims
Vilniuje pirmą kartą susitinka narystės ES siekiančių šalių, vadinamojo Asocijuotojo trejeto, vyriausieji derybininkai.
Lietuvos ekspertai dalijosi reformų patirtimi su narystės ES siekiančių valstybių...
2023-09-21
Lietuvos ekspertai dalijosi reformų patirtimi su narystės ES siekiančių valstybių euroderybininkais
Vyriausieji derybininkai bei aukšto lygio pareigūnai sėmėsi patirties iš Lietuvos ekspertų antikorupcijos, policijos reformų, pasienio kontrolės, atliekų tvarkymo ir kitose srityse.
ES Rytų partnerystės seminare aptartas bendrdarbiavimas muitinės ir pasienio kontrolės klausimais
2023-09-21
ES Rytų partnerystės seminare aptartas bendrdarbiavimas muitinės ir pasienio kontrolės klausimais
Renginyje pristatomos svarbiausios ES muitinės politikos aktualijos, dalinamasi gerąja patirtimi, mezgami bendradarbiavimo ateityje ryšiai.
Atgal